כיצד לתכנן ולעצב נכון את התאורה בבית

כל מעצב מכיר את היתרונות של תאורה נכונה ולבחירה שלכם ישנן השלכות רבות בנוגע למראה הסופי של הבית שלכם.

תוכן שיווקי , כ"ב באלול תשע"ח

עיצוב התאורה בבית
עיצוב התאורה בבית
istock

מאז המצאת החשמל אנו עושים בו שימוש למטרות רבות אשר אחת המרכזיות בהן היא תאורה של הבית הפרטי שלנו.

כל בית בעולם המערבי מקושר אל רשת החשמל מה שמביא אנשים רבים להצטייד בגופי תאורה שונים שיאירו את הבית מצד אחד ויהוו סוג של עיצוב מצד שני. כאשר אנו מדברים על הארה של חללים שונים בבית, יש לזכור שכל חלל יש לו את היעוד שלו, ועל כן חשוב להשתמש בכלים הנכונים על מנת להביא להתאמה מדויקת.

גופים יפהפיים

גופי תאורה יכולים להיות חלק בלתי נפרד מהאמירה העיצובית של הבית, ניתן כיום להשיג מנורות דקורטיביות בכל סוג וסגנון שקיים. חברות רבות עושות ככל שניתן על מנת לחדש ולרענן את המראה של חדרי המגורים וקל מאוד להתבלבל בין שלל הצורות, הגוונים והמחירים השונים.

אז איך בוחרים גופי תאורה?

את הבחירה כדאי להשאיר בידיו של בעל מקצוע בתחום העיצוב. כל מעצב מכיר את היתרונות של תאורה נכונה ולבחירה שלכם ישנן השלכות רבות בנוגע למראה הסופי של הבית שלכם. הכללים הבסיסיים הם שצריך להתרכז קודם כול ביעוד של גוף התאורה ורק לאחר מכן באלמנטים האחרים קרי עיצוב, איכות ומחיר:

  • אם מדובר על חלל שזקוק לתאורה חזקה כמו למשל חדר המטבח או חדר הסלון, כדאי לבחור בגופי תאורה שמסוגלים לספק את התוצאה המושלמת.
  • כדאי להיות פרקטיים שכן לא כל גוף תאורה שנראה יפה בחנות יתאים לחלל הספציפי שלכם.
  • ישנם גופי תאורה עומדים, תלויים, צמודי תקרה או אפילו מוכמנים. כל צורת תאורה באה בחשבון אך ישנן עדיפויות שכדאי לקחת אותן בחשבון.
  • גם לעמידות יש משקל חשוב וכדאי לבחור בחברה מנוסה בעלת שם אשר מייצרת גופי תאורה במך שנים רבות.

כמה זה עולה

טווח המחירים בכל מה שנוגע לגופי תאורה הוא רחב מאוד, ישנה אפשרות להשיג גוף תאורה במחיר זול מאוד, אך רצוי שלא לחסוך בתחום זה שכן מה שזול עלול לעלות לכם ביוקר. עמידות ואיכות הן לא מילה גסה ומומלץ שלא להיחפז ולמצוא את הדבר המתאים ביותר.