שקד בשומרון: השמים הם הגבול

שרת המשפטים איילת שקד פתחה את שנת הלימודים בשומרון ובנתניה: "בחיים צריך להעז ולהצליח. השמים הם הגבול!"

אורלי הררי , כ"ב באלול תשע"ח

שקד בשומרון
שקד בשומרון
צילום: מועצה האזורית שומרון

שרת המשפטים איילת שקד ליוותה הבוקר (ראשון) את ילדיה, שירה ואורי, לבתי הספר.

מיד לאחר מכן פתחה את שנת הלימודים בביקור במבנה הקבע החדש של בית הספר בשערי תקווה ובתיכון תמר אריאל בנתניה, שנקרא על שם נווטת הקרב הדתייה שנספתה במפולת שלגים.

בשערי תקווה ליוו את שקד סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן, ראש מועצת שומרון יוסי דגן ומחזיק תיק החינוך במועצה, מטעם הבית היהודי, דוידי בן ציון. בתיכון "תמר אריאל" ליוו את שקד ראש העיר מרים פיירברג-איכר, חבר מועצת נתניה מטעם הבית היהודי דני בשארי ואברהם ליפשיץ ראש מנהל החמ"ד.

בטקסי פתיחת שנת הלימודים בנתניה ובשומרון קיבלו את שקד מאות תלמידים ששבו היום ללימודיהם.

בנתניה פתחו היום את שנת הלימודים: 46,018 תלמידים ב – 406 גני ילדים, 55 בתי ספר יסודיים, ו – 21 בתי ספר על יסודיים.

מעל 20,000 תלמידים, 138 גנים, 33 מעונות 23 בתי ספר יסודיים ו 8 על יסודיים, פתחו הבוקר את השנה במועצה אזורית שומרון. במועצה נרשם גידול של 10% במס התלמידים שפתחו הבוקר את שנת הלימודים בשומרון לעומת שנה שעברה - פי חמישה מהממוצע הארצי העומד על 1.5% השנה לעומת שנה שעברה.

שרת המשפטים איילת שקד אמרה, "שנת הלימודים נפתחה היום עם כיתות קטנות יותר ורפורמת מתמטיקה ואנגלית שהוביל שר החינוך נפתלי בנט. אחרי חודשיים של אגירת כוחות, התלמידים מבינים: לא משנה היכן אתם גרים, בנתניה או בשומרון – השמים הם הגבול. המשותף לשני המקומות האלו זה שמדובר באנשי חזון ומעשה, שמחנכים את התלמידים להעז ולהגיע לטופ".

ראש עיריית נתניה מרים פיירברג הוסיפה, "המסר שאנו מעניקים לתלמידים הוא כשרוצים - אין זו אגדה. הנווטת תמר אריאל שהייתה בחורה דתייה, שמרה על אמונתה שהשמים הם הגבול, תרתי משמע. וזה המסר שאנחנו רוצים לתת לתלמידים ולתלמידות בבית הספר, שעם צוות נפלא והרבה אמונה – מגיעים להישגים כבירים".

בהמשך התייחסה ראש העיר להשקעות הפיזיות שנעשו במערכת החינוך בנתניה לקראת פתיחת השנה וכן את העובדה כי העירייה הקצתה כ - 22 מיליון שקל עבור שעות לימוד, "שעות ראש העיר" שנועדו לאפשר לתלמידי העיר למצות את הפוטנציאל שלהם. "אנחנו בהחלט מעמידים את החינוך בראש סדר העדיפות העירוני", סיכמה.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן אמר, "אנחנו מתרגשים לעמוד כאן הבוקר, לחזות בעשרות אלפי התלמידים הנכנסים הבוקר בשערי בתי הספר הגנים והמעונות בשומרון. זכינו לגידול גם השנה, של למעלה מ 10% במס התלמידים הפותחים את השנה, ובהתאם נפתחו הבוקר לא פחות מ 20 מוסדות חינוך חדשים בשומרון. השומרון גדל, ומתחזק משנה לשנה, על אף ולמרות הניסיונות לפגוע בהתיישבות בעולם כולו. "וככל שיענו אותו. כן ירבה וכן יפרוץ".

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן הוסיף, "ילדים יקרים, אתם הבטחון אתם התקווה שתורת ישראל תעבור מדור לדור". והוסיף: אני בטוח שמכאן, מהשומרון ייצאו מנהיגי ישראל בדור הבא".

סגן ומ"מ ראש מועצת שומרון ומחזיק תיק החינוך דוידי בן ציון בירך את הילדים, "אף שכולנו נשמח ונרצה שתהיו מצויינים בהכול, כפי שהתאנה מתבשלת אט אט, גם אתם תצליחו בעה בקצב שלכם".