איך לבחור יועץ משכנתא?

יועץ משכנתא מקצועי ומנוסה יכול לחסוך עבורכם כסף רב, עד עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים.

, כ"ב באלול תשע"ח

משכנתא
משכנתא
צילום: pixabay

אבל איך מוצאים יועץ משכנתא טוב, כזה שאפשר לסמוך עליו, וכזה שלא רק יחסוך עבורכם כסף אלא יביא לחיסכון המקסימלי?

הנה כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת יועץ משכנתאות:

כמה ניסיון יש לו?

אולם לא כל מי שמציג את עצמו כמומחה עם שנים רבות של ניסיון הוא באמת כזה. חשוב מאוד לשכור אך ורק יועץ משכנתאות מנוסה, כזה שמאחוריו מספר שנות עבודה בבנקים למשכנתאות וכמובן בייעוץ.

האם יש לו גב?

לא תמיד יועץ משכנתא עצמאי עדיף על פני יועץ שעובד בחברה גדולה שמתמקצעת בייעוץ משכנתאות, וגם ההיפך הוא הנכון. עם זאת, כדאי לדעת האם לאדם שמולו אתם עובדים יש "גב" מאחוריו או לא, ולו רק בשביל השקט הנפשי שלכם.

איך הכימיה איתו?

זהו האיש שעומד להיות אחראי על סכום גדול מאוד מן הכסף שלכם, ולכן כדאי שיהיה לכם נוח לעבוד איתו. האם השיחה איתו קולחת? האם אתם מרגישים שהוא מקשיב לכם ולדבריכם, או אולי הוא מרוחק ועונה לכם תשובות לאקוניות?

מה הוא יכול לתת לכם?

בקשו מיועץ המשכנתאות להסביר לכם מה הוא עושה, כיצד הוא מתכוון לחסוך עבורכם וכמובן בכמה הוא מעריך את החיסכון הצפוי לכם. אל תסתפקו בהבטחות כלליות ומעורפלות, אלא דרשו פירוט. אם אינכם מבינים דבר מה, אל תתביישו לשאול. אחרי הכל, זה הכסף שלכם שמוטל על הכף, מה שמקנה לכם את הזכות לדרוש להבין כל חלק וחלק מן התהליך.

בצעו סקר שוק מקיף

לעולם אל תשכרו את שירותיו של יועץ המשכנתאות הראשון שפגשתם. גם אם הוא נראה לכם נחמד, מקצועי ומנוסה, גם אם הדרך שבה תיאר את כל הדרכים בהם הוא יחסוך עבורכם כסף בצורה פשוטה וסבלנית ונדמה לכם שזהו יועץ המשכנתאות האידיאלי עבורכם – לכל הפחות בקשו מעט זמן לחשוב ונצלו אותו לפגישה עם עוד יועץ או שניים.

אם לא תפגשו יועץ משכנתאות טוב יותר, לכל הפחות תבינו עד כמה הראשון שכבר פגשתם הוא מציאה אמיתית. ומי יודע, אולי אחד מן היועצים הבאים שתפגשו יוכל לתת לכם הצעה טובה יותר, להציע חיסכון גדול יותר ולגבות את דבריו בהוכחות מוצקות יותר.

זכרו: ייעוץ משכנתאות לפני לקיחת משכנתא הוא תחום מורכב, והרבה מאוד כסף מוטל על הכף. אל תמהרו לבחור יועץ משכנתאות, אלא קחו את הזמן והיו בטוחים שאתם מפקידים את הכסף שלכם בידיים הטובות ביותר שאפשר.