אבו מאזן:
טראמפ הציע לי קונפדרציה עם ירדן

יו"ר הרשות הפלסטינית סיפר במהלך מפגש עם נציגי "שלום עכשיו" וחברי כנסת ישראלים על ההצעה שהוצגה לו על ידי צוות המו"מ מטעם טראמפ.

יוני קמפינסקי , כ"ב באלול תשע"ח

קושנר ואבו מאזן. ארכיון
קושנר ואבו מאזן. ארכיון
צילום: רויטרס

יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, קיים היום (ראשון) מפגש עם נציגי תנועת השמאל הקיצוני "שלום עכשיו" וחברי כנסת ישראלים.

במפגש השתתפו מנכ"לית שלום עכשיו שקד מורג וחברי הכנסת מוסי רז (מרצ) וקסניה סבטלובה (המחנה הציוני) ובמהלכו אמר אבו מאזן כי הנציגים קושנר וגרינבלט "שאלו אותי האם אני מאמין בפדרציה עם ירדן. אמרתי: כן, אני רוצה קונדפרציה משולשת עם ירדן ועם ישראל. שאלתי אם הישראלים יסכימו להצעה כזו".

לדבריו, ארצות הברית עוינת כלפי הפסטינים ו"סוגרת את תהליך השלום. ארה"ב רוצה לחסל את אונר"א לגמרי".

אבו מאזן הוסיף, "70% מתושבי עזה הם פליטים. מרביתם חיים על הסיוע של אונר"א. אז הנשיא טראמפ אומר לבטל את אונר"א ולתת סיוע הומניטרי לתושבי עזה. איך ייתכן שמחד מבטלים את אונר"א ומאידך מסייעים לפלסטינים בצורה הומנית?".

בהמשך טען אבו מאזן כי הוא תומך בביטחון לישראל ותומך במציאת פתרון לבעיית הפליטים. לדבריו, ישראל היא שמסרבת למשא ומתן עם הפלסטינים אף שהרוסים יזמו מפגשים פעמיים, וכך היפנים, ההולנדים והבלגים - לדבריו ראש הממשלה נתניהו מסרב לפגוש אותו.

"נפגשתי עם טראמפ ארבע פעמים. הוא אמר שהוא בעד חזון שתי המדינות ושהוא בעד מדינה מפורזת ושנאט"ו ישמרו על הביטחון", ציין אבו מאזן והדגיש, "יש לי בעיה עם נתניהו, לא עם הליכוד". לדבריו, הוא "נגד יוזמת טראמפ".

שקד מורג מנכ"לית שלום עכשיו ציינה בפני אבו מאזן כי קיים בישראל מחנה שלום גדול ובבחירות הקרובות תפעל שלום עכשיו מול המפלגות ומול הציבור הישראלי בדרישה מהמנהיגים להתחייב לפעול לקידום פתרון בין הצדדים.

בסיום דבריו ברך אבו מאזן את הציבור הישראלי בברכת שנה טובה ואיחל ש"בשנה זו יושג בעזרת השם השלום בינינו".