פרוש לגפני: ההסכם בינינו חצה ערים

במכתב ששיגר פרוש לגפני הוא מבהיר כי קיים קשר הדוק בין 'הסכם בית שמש' ל'הסכם אלעד' ולפיכך הפרה של אחד ההסכמים משליכה על השני

מיכל לוי , כ"ב באלול תשע"ח

העיר אלעד
העיר אלעד
צילום: פלאש 90

חילופי המכתבים הפומביים סביב סוגיית ראשות העיר אלעד בין סגן שר החינוך מאיר פרוש לעמיתו מ'דגל התורה' ח"כ גפני נמשכים:

במכתב מנומק ששיגר הבוקר (א') סגן שר החינוך מאיר פרוש לעמיתו מ'דגל התורה' ח"כ משה גפני הוא מבהיר כי קיים קשר הדוק בין 'הסכם בית שמש' ל'הסכם אלעד' ולפיכך הפרה של אחד ההסכמים משליכה על השני.

בדבריו התייחס פרוש למכתבו של גפני בו נטען כי אין כל קשר בין ההסכם שנחתם ביניהם אודות ראשות העיר בית שמש ערב הבחירות הקודמות להסכם שנחתם באותם ימים אודות ראשות העיר אלעד.

"בשני הקטעים הראשונים אתה מתייחס להסכם באלעד שנחתם בתשרי תשע"ד וקובע באופן חד צדדי ותמוה שאנחנו הפרנו את ההסכם לקראת הבחירות הקרובות מבלי להוכיח זאת", כותב פרוש לגפני.

במכתב מציין פרוש פרטים עובדתיים המבקשים להוכיח כי קיים קשר בין ההסכמים וטוען כי גפני מתכחש להם. עוד אמר כי ביכולתו להוכיח זאת בבוררות בבית דין.

"לא לחינם בחרת להפיץ ברבים רק את הסעיפים הקשורים לאלעד ולא את הסעיפים הקשורים לבית שמש", כתב פרוש.

בסיום מכתבו טורח פרוש לשגר עקיצה לגפני ורומז לו כי הוא יודע שבבוררות ידו תהא על התחתונה. "ר' משה, אזכיר לך סיפור נוסף וקטן, אתה בטח זוכר שלפני כעשור, לאחר הבחירות לעיריית ירושלים בתשס"ט, טענת לגבי קדימות לתפקיד סגן ראש העיר עבור נציג דגל התורה, גם אז הצהרת שהצדק איתך, אבל בסיום הליך הבוררות ביננו קבעו הדיינים שהצדק עם אגודת ישראל ולא איתך, ולפנים משורת הדין (בגלל רצף כהונה לטובת הפנסיה של הרב פינדרוס) ביקשו מאיתנו הדיינים לוותר.

אין לי ספק שבסיום הליך הבוררות יוכח שהצדק איתנו וכולי תקווה שלא תמצא סיבה נוספת לבקש שינוי דין, לפנים משורת הדין", סיים את מכתבו.