אבו מאזן: ''חייבים להגיע לשלום''

יו"ר הרשות הפלסטינית הדגיש בפני נציגי ''שלום עכשיו'' את דבקותו בהחלטות האו"ם שמשמעותן על פי הפרשנות הפלסטינית מימוש זכות השיבה.

דלית הלוי , כ"ב באלול תשע"ח

אבו מאזן ומוסי רז
אבו מאזן ומוסי רז
צילום: דוברות

סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית "וופא" דיווחה היום (ראשון) על המפגש שקיים יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) עם נציגי ארגון השמאל הקיצוני "שלום עכשיו" ושני חברי כנסת.

"נשיא מדינת פלסטין מחמוד עבאס קיבל היום במטה הנשיאות בעיר רמאללה את פני משלחת של תנועת 'שלום עכשיו' הישראלית, שכללה את המזכירה הכללית של התנועה שקד מורג, וחברי הכנסת מוסא רז ממרצ ומהמחנה הציוני, קסניה סבטלובה ופעילי שלום ממפלגת הליכוד''.

"הנשיא הדגיש: 'חייבים להגיע לשלום ללא קשר להיקף האתגרים והקשיים אשר עומדים בדרך ליישומו, וזאת למען עתיד טוב יותר לילדים ולדור הצעיר של שלנו משני העמים'.

"כבודו [אבו מאזן] ציין, כי ידו של הצד הפלסטיני מושטת תמיד לכינון שלום צודק וכולל המבוסס על החלטות הלגיטימיות הבינלאומית, וזאת כדי להביא להקמת מדינה פלסטינית עצמאית שבירתה אל-קודס המזרחית בגבולות 1967 על מנת שהעמים הפלסטיני והישראלי ייהנו מביטחון ויציבות''.

אבו מאזן התייחס להחלטת הממשל האמריקני להפסיק את הסיוע לסוכנות אונר"א, ''סוגיה זו צריכה להיפתר בהתאם להחלטות הלגיטימיות הבינלאומית ויוזמת השלום הערבית''.

לדברי יו"ר הרשות הפלסטינית, ''המגעים עם הממשל האמריקני נקטעו לאחר הודעת הנשיא טראמפ על העברת השגרירות האמריקנית לאל-קודס והניסיון להגדיר מחדש את [המונח] הפליט הפלסטיני באופן המנוגד להחלטות הלגיטימיות הבינלאומית.

"כבודו הדגיש, כי 'למרות כל הנסיבות הקשות הסובבות אותנו, אנו עדיין מאמינים בשלום על בסיס החלטות הלגיטימיות הבינלאומית ועיקרון פתרון שתי המדינות לשם הקמת מדינתנו האזרחית אשר תפעל להפצת התרבות והשלום בעולם'.

"המזכירה הכללית של 'שלום עכשיו' הדגישה את הצורך לסיים את הכיבוש הישראלי על העם הפלסטיני וארצו ולפעול למען השלום ולהביא לסיום הסכסוך הפלסטיני ישראלי.

"היא ציינה כי פעילי השלום בישראל משקיעים את המאמצים כדי להפיץ את תרבות השלום בחברה הישראלית, ובפרט לאור העובדה שישראל הולכת לבחירות כלליות ומחנה השלום נאבק למען תמיכה נוספת ליישום שלום בין שני העמים הפלסטיני והישראלי.

"בפגישה השתתפו האחראי על ועדת הקשר עם החברה הישראלית מוחמד מדיני והמזכיר הכללית של הנשיאות אל-טייב עבד אל-רחים, ונשיא בית המשפט השרעי של פלסטין מחמוד אל-הבאש וראש לשכת הנשיאות אינתיסאר אבו עמארה", נאמר בדיווח של סוכנות הידיעות הפלסטינית.

ח״כ מוסי רז ממרצ שנפגש ברמאללה עם אבו מאזן, מסר כי ״אבו מאזן חזר על מחויבותו לפתרון שתי המדינות - הסכם שלום בגבולות 67’ הכולל חילופי שטחים ופתרון צודק ומוסכם לבעיית הפליטים. נוכחתי לדעת, שוב, שיש פרטנר אמיתי ברמאללה. כולי תקווה שיימצא כזה גם בירושלים, ושהניסיונות לייצר מצג שווא לפיהם האופציה היחידה היא לחיות על חרבנו, יפסקו״.