"טראמפ - נשיא אנטי פלסטיני"

ח"כ אחמד טיבי זועם על ההצעה של נשיא ארה"ב להקים קונפדרציה ירדנית-פלסטינית. "טראמפ לא מכיר את הסכסוך, הוא מוקף ביועצים משיחיים".

ערוץ 7 , כ"ב באלול תשע"ח

דונלד טראמפ
דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) תוקף הערב (ראשון) את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ בעקבות ההצעה שהעביר ליו"ר הרשות הפלסטינית - להקים קונפדרציה ירדנית-פלסטינית.

"דונלד טראמפ לא מכיר את הסכסוך - הוא לא קשור למה שקורה כאן. מדובר בנשיא אנטי-פלסטיני שמוקף ביועצים משיחיים", אמר טיבי לגלי צה''ל.

גם ירדן דחתה את ההצעה האמריקנית לקונפדרציה, ״זה לא מונח על השולחן. רק מדינה פלסטינית ובירתה מזרח ירושלים״, נאמר בהודעה מעמאן.

אבו מאזן ומוסי רז
צילום: דוברות

כאמור, יושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, נפגש היום (ראשון) עם נציגי תנועת השמאל הקיצוני "שלום עכשיו" וחברי כנסת ישראלים.

במפגש השתתפו מנכ"לית שלום עכשיו שקד מורג וחברי הכנסת מוסי רז (מרצ) וקסניה סבטלובה (המחנה הציוני) ובמהלכו אמר אבו מאזן כי הנציגים קושנר וגרינבלט "שאלו אותי האם אני מאמין בפדרציה עם ירדן. אמרתי: כן, אני רוצה קונדפרציה משולשת עם ירדן ועם ישראל. שאלתי אם הישראלים יסכימו להצעה כזו".

לדבריו, ארצות הברית עוינת כלפי הפסטינים ו"סוגרת את תהליך השלום. ארה"ב רוצה לחסל את אונר"א לגמרי".

אבו מאזן תקף את כוונתו של הנשיא טראמפ לפגוע בסיוע האמריקני לאונר''א, "70% מתושבי עזה הם פליטים. מרביתם חיים על הסיוע של אונר"א. אז הנשיא טראמפ אומר לבטל את אונר"א ולתת סיוע הומניטרי לתושבי עזה. איך ייתכן שמחד מבטלים את אונר"א ומאידך מסייעים לפלסטינים בצורה הומנית?".