תעודת הערכה לתושב אדם שנטרל את המחבל

התעודה הוענקה במסגרת אירוע חנוכת "אולם יותם" על-שם יותם עובדיה הי"ד שנרצח בפיגוע באדם לפני כחודש.

ערוץ 7 , כ"ג באלול תשע"ח

תעודת הוקרה לתושב
תעודת הוקרה לתושב
צילום: דו"צ

ראש מועצת בנימין אבי רואה ומפקד חטיבת בנימין אלוף-משנה שרון אסמן העניקו אמש (ראשון) תעודת הערכה לאסף רביב, תושב היישוב אדם אשר נטרל לפני כחודש את המחבל בפיגוע ביישוב.

אסף, אשר היה בדרכו לטיול אופניים ונשא את נשקו האישי, הגיב למחבל ונטרל אותו בזריזות ובכך מנע אירוע חמור יותר.

תעודת ההוקרה הוענקה במסגרת אירוע חנוכת "אולם יותם" על-שם יותם עובדיה הי"ד שנרצח בפיגוע.

אל"מ אסמן אמר באירוע, "לפני כחודש חווינו פיגוע קשה ביישוב אדם בו נרצח יותם עובדיה ז"ל ונפצעו שניים מתושבי היישוב. פיגוע זה מזכיר לנו בפתח שנה זו כי האתגרים עדיין לפתחנו וגם המשימה כי ׳טרור יפגוש צבא ואתם האזרחים תפגשו שגרה׳. אנו נמשיך לפעול כל העת על מנת לאפשר ביטחון לכלל תושבי האזור, ליזום ולהתייצב כחומה בצורה בין האזרחים לטרור".

לדבריו, "הפיגוע מזכיר לנו שלא רק היכולות המבצעיות או הטכנולוגיות הן אלו שמכריעות, אלא בראש ובראשונה הקצה המבצעי החד והמדויק- האדם. אסף, אתה מהווה דוגמה ומופת עבור לוחמים, חיילים ומפקדים אזרחים נושאי נשק בגזרת בנימין. אני מצדיע לך בשמי ובשם תושבי היישוב על תרומתך להגנתם".

ראש המועצה אבי רואה אמר, "אנו באנו לכאן הערב להנציח את זכרו של יותם הי"ד במבנה שנקרא 'משכן יותם', פה תוצב פינה לזכרו לראיית מעשיו של אותו גיבור שבא לקיים מצוות כיבוד אב ואם ונרצח. הערב באנו גם לכבד את אסף רביב שנטרל את המחבל בגבורה ומנע עוד נפגעים ביישוב".