ברקת: נסלק את אונר"א מירושלים

ראש העיר חשף את התכנית בוועידת חברת "החדשות". אונר"א הארגון אחראי מאז שנת 1965 על כ-30 אלף תושבים במחנה הפליטים שועפט.

ערוץ 7 , כ"ג באלול תשע"ח

נסלק את אונר"א. ברקת
נסלק את אונר"א. ברקת
צילום: דוברות עיריית ירושלים

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, חשף היום (שני) בוועידת חברת "החדשות" את יוזמתו לסילוק ארגון אונר"א מירושלים והחלפת השירותים הניתנים על ידו בשירותי העירייה.

הארגון אחראי מאז שנת 1965 על כ-30 אלף תושבים במחנה הפליטים שועפט ומעניק להם שירותים מוניציפליים וכן שירותי חינוך ורווחה.

לדברי ראש העיר, "אונר"א הוא גורם זר ומיותר שנכשל כישלון חרוץ ואני מתכוון לסלקו מירושלים. רק אחוז אחד שהולך ופוחת בוחר ללמד בבתי הספר שלהם את ילדיו וההסתה שם גואה, הניקיון שבאחריותם מתדרדר, שירותי הרווחה שלהם לא מאפשרים תקווה לתושבים ושביעות הרצון מהם נמוכה מאוד. בכל פרמטר אונר"א לא מתפקד ונכשל".

"הנחתי את הדרג המקצועי בעירייה להכין תכנית עבודה אותה אציג לראש הממשלה לסילוקו של אונר"א מירושלים", סיפר ברקת ופירט, "נסגור את בתי הספר שלהם ונאפשר לתלמידים תקווה ובגרות ישראלית בבתי הספר הקיימים ברחבי העיר, נשים סוף להסתה, נחליף את שירותי הרווחה הכושלים שלהם בתכניות שלנו שמשלבים הוצאה מעוני ותעסוקה ונחליף את שירותי הניקיון הירודים בהרחבת שירותי הניקיון העירוניים ששודרגו".

"בכל מקום שהעירייה פועלת הציבור הערבי מרוצה יותר ואלים פחות", טען ברקת, "גישת אונר"א אל התושבים כפליטים היא מחסום לקידומם ואין לו עוד מקום. הגיע העת להחלפת ההתייחסות אליהם מפליטים לתושבים ולשקמם. זה אפשרי. סילוק אונר"א יקטין את ההסתה והטרור, ישפר את השירות לתושבים, יגדיל את הישראליזציה במזרח העיר ויתרום לאיחודה אחדותה ולריבונותנו בירושלים".