ליברמן: שבנט יתעסק בפדופיליה בבתי"ס

שר הביטחון ליברמן תוקף בחריפות את שר החינוך, מסרב לגלות מי יהיה הרמטכ"ל הבא ומתנגד למשא ומתן מול הפלסטינים על הסדרה.

ערוץ 7 , כ"ג באלול תשע"ח

אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמן
צילום: הלל מאיר/TPS

שר הביטחון אביגדור ליברמן תקף הבוקר (שני) בחריפות את חברי הקבינט שמתחו ביקורת על המדיניות הביטחונית שהוא מוביל יחד עם ראש הממשלה.

בראיון לדנה וייס במסגרת ועידת חברת "החדשות" אמר ליברמן, "אני קודם כל מציע שכל שר יטפל באותם התחומים שהוא אחראי עליהם, ואני קודם כל רוצה ששר החינוך יטפל בפדופיליה במערכת החינוך ובאלימות בבתי הספר, ששר התחבורה בפקקים וברכבת לירושלים. אני מתעסק רק בביטחון ולא בעצות לאחרים".

ליברמן סרב לומר במי בחר להיות הרמטכ"ל הבא, "פגשתי רבים וטובים ממערכת הביטחון, שרי ביטחון, רמטכ"לים והמסקנה האחת של כולם - אי אפשר ליפול. יש מועמדים מצויינים וטוב שככה".

עם זאת רמז ליברמן שהמינוי לא יהיה מפתיע, "בבחינת הרמטכ"ל יש קריטריון אחד וחשוב - לא הפתעה או להיות נחמד או לפנות לבייס. הדבר היחידי החשוב - הוא איך הבנאדם יוביל את הצבא בזמן מלחמה, איך יתנהל. זה הקריטיריון וכל השאר לא רלוונטי".

ליברמן הבהיר בראיון כי הוא מתנגד למו"מ על הסדרה בעזה, "אני יודע בדיוק מה קורה, מודע לכל המו"מ ואני לא מתעסק בזה, לא מאמין בזה. אני מכיר היטב ולא רוצה להתעסק בזה. אנחנו צריכים להבין שמו"מ, ולא משנה אם זה עם רמאללה או עם עזה לא יוביל אותנו לשום מקום".