דבש לנשיא - הישר מעוטף עזה

נשיא המדינה ורעייתו אירחו לכבוד ראש השנה דבוראים מעוטף עזה שהביאו עימם דבש זעתר, הדרים, דרדרים, דרדרי הגולן, תלתן ואבוקדו.

ערוץ 7 , כ"ג באלול תשע"ח

נשיא המדינה עם הדבוראים
נשיא המדינה עם הדבוראים
צילום: מארק ניימן/לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ורעייתו נחמה אירחו היום (שני) כמידי שנה לכבוד ראש השנה, דבוראים מעוטף עזה ונציגים ממועצת הדבש.

הדבוראים שהציגו לנשיא ולנחמה את היבול המתוק הביאו עימם דבש מסוגים שונים בהם דבש זעתר, הדרים, דרדרים, דרדרי הגולן, תלתן ואבוקדו.

"אני שמח מאוד על ההזדמנות לפגוש אתכם הדבוראים מעוטף ישראל, ואני מדגיש לא מעוטף עזה, אלא מעוטף ישראל במלוא מובן המילה", אמר הנשיא והוסיף: "חשוב מאוד לדבר על הדבורים ועל מה שמתחולל בארץ שלנו כתוצאה מנזקי טבע וכתוצאה מאיום שהתחדש עלינו והוא השריפות הקשות באזורכם. שריפות שמשפיעות לא רק על הציבור אלא גם פוגעות במערכת הטבע כולה".

"המפגש הזה נועד לחזק את ידיכם ולומר לציבור כולו שיש לנו את האנשים הנפלאים האלו שתוצרתם מוסיפה לנו טעם לחיים", המשיך הנשיא ואמר עוד: "אנחנו מוקירים ומכבדים את היכולות שלכם. תודה לכם".

נחמה סיפרה על הדבש שאמה הייתה קונה בימי ילדותה במושב, שיבחה את הטעמים של הדבש שהביאו עימם הדבוראים, ואמרה: "המשיכו להכין ולרדות דבש, שאהוב עלינו במיוחד". בסיום המפגש בירך הנשיא את הדבוראים בשנה טובה ומתוקה במיוחד.

זאב מידן מנכ"ל מועצת הדבש אמר במפגש "השנה ספגו הדבוראים בעוטף עזה, מכה קשה. עקב ההצתות בדרום, נשרפו מעל 200 כוורות גדושות דבש ושטחי מרעה רבים. מעל 10,000 דונם חורש ו- 6,000 דונם מרעה טבעי. הנזק נאמד במעל 2 מיליון שקלים. אנו מקווים, כי הדבוראים יפוצו על הנזק הכבד שנגרם עקב ההצתות", ציין מידן והוסיף: ״הדבורה המופלאה היא בעצם חשובה לנו לבריאותנו ולכלכלה כי הדבורים מאביקות יותר משליש מהגידולים החקלאיים שמזינים את בני אדם. ללא האבקת הדבורה, שאין לה תחליף, אין שום חרק אחר שיוכל לעשות זאת. הדבורה הזו חשובה לנו לאנושות וחשוב לשמור עליה".

במפגש השתתפו דבוראים ממושב גילת, קיבוץ ארז, מושב קלחים, מושב שדה ניצן, מושב ניר גלים ועוד. כמו כן השתתף יו"ר ארגון מגדלי הדבורים בישראל בועז כנות.