יוגב לח"כים הערבים - "החוצה!"

ח"כ מוטי יוגב ראה בנתב"ג ח"כים ערבים בדרכם לאיחוד האירופי וצעק לעברם: "ברוכים העוזבים, זאת לא המדינה שלכם".

יוני קמפינסקי , כ"ג באלול תשע"ח

יוגב וחברי הכנסת הערבים בנתב"ג
יוגב וחברי הכנסת הערבים בנתב"ג
צילום: יוני קמפינסקי

חבר ועדת העלייה והקליטה של הכנסת, ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי), התעמת היום (שני) בנתב"ג עם מספר חברי כנסת ערבים מהרשימה המשותפת.

מדובר בחברי הכנסת אחמד טיבי, טאלב אבו ערער ויוסף ג'בארין, שממריאים לבריסל על מנת להיאבק בישראל במוסדות האיחוד האירופי בעקבות חקיקת חוק הלאום.

יוגב אמר להם: "אנחנו מברכים היום עולים שבאים לישראל ואנחנו מברכים אתכם שתעזבו את ישראל זה מה שאתם מחפשים. ברוכים הבאים לכל העולים וברוכים העוזבים, זאת לא המדינה שלכם".

ח"כ אחמד טיבי (הרשימה המשותפת) שהיה עם ילדים שביקשו להצטלם איתו, שאל את יוגב: "זה מה שאתה אומר לילדים?". ח"כ טאלב אבו ערער אמר ליוגב: "אני יליד הארץ. אתה מהגר". יוגב השיב לו: "אני יליד הארץ הרבה לפניך. זאת ארץ ישראל לעולם היא תהיה ארץ ישראל וכל הבוגדים החוצה".

יוגב המשיך: "גם רמאללה תהיה ישראל. לך לפריז לבריטניה. לך לחברים שלך האנטישמים. ברוכים העוזבים. מקומכם באולם העוזבים". טיבי סיכם: "עצה של רופא: תקח את התרופות שלוש פעמים ביום".

יוגב הגיע לנמל התעופה בן גוריון על מנת לקבל את פניהם של בני נוער העולים ארצה במסגרת תכנית נעל"ה של משרד החינוך. מדובר בתכנית ותיקה הקולטת בימים אלו 2,000 תלמידים חדשים המגיעים ללמוד בארץ.