''האיחוד הלאומי עולה קומה''

המפלגה השיקה תכנית חברתית-יהודית. ח"כ סמוטריץ': ''לא קפיטליסטי ולא סוציאליסטי ובעיקר לא פופוליסטי''.

חזקי ברוך , כ"ג באלול תשע"ח

ועידת האיחוד הלאומי
ועידת האיחוד הלאומי
צילום: שחרית אמסלם

מאות פעילים ואישי ציבור השתתפו הערב (ב') בוועידה החברתית של מפלגת האיחוד הלאומי, בה הושקה התכנית החברתית-יהודית של המפלגה.

את התכנית יזם וחיבר מזכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר בלווי מקצועי של ד"ר אמציה סאמקאי והיא עוסקת בין היתר בהקלה על יוקר המחיה, סיוע לעסקים קטנים ובינוניים, קידום צעירים, מדיניות רווחה, טיפול שורשי בעוני, סיוע לאנשים עם מוגבלויות ועידוד יציאה לעבודה של אוכלוסיית הנכים.

באיחוד הלאומי הגיעו למסקנה שהגיעה העת להילחם לא רק על כל ישוב ביהודה ושומרון או על ענייני דת ומדינה אלא גם לעסוק במדינה עצמה, בחברה היהודית.

בוועידה השתתפו יו"ר האיחוד הלאומי ושר החקלאות אורי אריאל, חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ', מזכ"ל המפלגה אופיר סופר ובכירים נוספים. במהלך האירוע התקיים פאנל בנושא "הפריפריה והציונות הדתית" בהשתתפות ראש ישיבת ההסדר בעכו הרב יוסי שטרן, חבר הכנסת לשעבר יגאל ביבי, הבמאי אלירן מלכה והפעילה החברתית רעות גץ .

''אנו באיחוד הלאומי מבקשים לעמוד מול האתגרים של עם החי בארצו", הסביר אריאל. ''באיחוד הלאומי יש לנו רצון לייסד חברה ערכית וסולידרית על ידי קידום הפריפריה, הפחתת יוקר המחייה, חיזוק משפחות צעירות וצעירים בכלל ואת האוכלוסיות המוחלשות בחברה הישראלית. כל זאת, תוך התחשבות בהיבט של התיישבות חלוצית וציונית שמהווה חגורת ביטחון חברתי ולאומי למדינת ישראל. התוכנית אותה אנו מציגים היום, היא הלכה למעשה להעלאת איכות החיים בישראל והיא בת קיימא".

לבסוף אמר אריאל "אנו רואים בתוכנית כבסיס למשא ומתן קואליציוני עתידי של מפלגת האיחוד הלאומי ואנו רואים בתכנית זו את הבסיס לעלייה באיכות החיים של אזרחי מדינת ישראל כולם''.

ח"כ סמוטריץ' אמר כי "לאחר התוכנית המדינית והתוכנית בנושא דת ומדינה שהצגנו בשנה האחרונה, אנחנו מרימים היום את הדגל השלישי במצע האיחוד הלאומי. דגל עם ישראל עם מצע חברתי כלכלי - יהודי. זהו מצע חברתי שונה מהותית ממה שמפלגות אחרות הציגו עד היום. לא קפיטליסטי ולא סוציאליסטי ובעיקר לא פופוליסטי.

''מצע שבבסיסו אידיאולוגיה שמושתת על אמונה גדולה בבני אדם ובקהילה, מצע שמאמין בחינוך לחיים נכונים כחלק מתפיסה כלכלית, תוכנית שמעניקה לכוחות השוק חופש רחב כדי להוביל לשיפור איכות החיים ולהורדת יוקר מחיה. מצע שכולו חשיבה מחוץ לקופסא, עם הפנים לפריפריה, לצעירים ולתקווה גדולה להפוך את מדינת ישראל למקום עוד יותר טוב לחיות בו".

עוד אמר סמוטריץ', "היום מפלגת האיחוד הלאומי הופכת למפלגה עם סדר יום ברור ומקיף שנותן מענה לכל הסוגיות שמטרידות את החברה הישראלית ויכול להוביל את מדינת ישראל מול האתגרים הרבים הניצבים בפניה, עם חזון הנצח של עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל".

מזכ"ל האיחוד הלאומי אופיר סופר אמר "היום מתוך התבוננות פנימית ומהותית על דרכה של המפלגה, האיחוד הלאומי עולה קומה ומכניס סדר יום חברתי לתכנית העבודה שלו. זהו נדבך משלים לפעילותה של המפלגה לחיזוק המדינה היהודית".