איילת שקד:
40 מנדטים לליכוד? תקום ממשלת שמאל

"בפעם האחרונה שהיה לליכוד 40 מנדטים הייתה ההתנתקות", אמרה שרת המשפטים. ''אחרי עידן נתניהו, בנט מתאים להיות ראש ממשלה''.

עדו בן פורת , כ"ג באלול תשע"ח

איילת שקד
איילת שקד
צילום: דוברות

שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) הזהירה הערב (שני) כי אם מפלגת הליכוד תגיע ל-40 מנדטים בבחירות הבאות, ראש הממשלה נתניהו עלול להקים ממשלת שמאל בלי מפלגת הבית היהודי.

שקד אמרה לאמנון אברמוביץ' בוועידת המשפיעים של חברת החדשות, "בפעם האחרונה שהיה לליכוד 40 מנדטים הייתה ההתנתקות. לא אתן לך את התענוג לאתרג שוב ראש ממשלה".

על האפשרות שתתמודד בעתיד על ראשות הממשלה אמרה שרת המשפטים ''אני מאמינה במקום שבו אני נמצאת בו, וחושבת שאחרי עידן נתניהו, בנט מתאים להיות ראש ממשלה''.

על המסתננים ומחאת תושבי דרום תל אביב אמרה שקד "מדינת ישראל הפכה ללשכת התעסוקה של יבשת אפריקה. אם לא היינו שמים לזה סוף היו ממשיכים להגיע לכאן מאות אלפי ומיליוני מסתננים.

''מדינת ישראל קמה כמדינת הלאום לעם היהודי ואנחנו לא יכולים להיות סידור העבודה של יבשת אפריקה", הוסיפה שרת המשפטים.

שר החינוך נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי, השמיע היום דאגה דומה לזו של שקד כשאמר "נתניהו עם 40 מנדטים זה חיסול הבית היהודי". לדבריו ראש הממשלה לא ירצה להרכיב קואליציה עם הבית היהודי בממשלה הבאה. "לנתניהו לא נוח שיש עמוד שדרה לאומי ששומר על האינטרסים של ישראל".

"ב-2013 דילג עלינו ורצתי לעשות את הברית עם לפיד", אמר בנט. "ב-2015 המזל היה שליברמן נשאר בחוץ. הוא יכול להביא את יש עתיד או את אבי גבאי".