"בלי ש"ס אף אחד לא ידאג לספרדים"

השר דרעי בכנס פעילי המפלגה: יש כאלה שרוצים לטשטש את העובדה שתנועת ש״ס היתה מפעל חייו של מרן כאילו גררו אותו לזה.

חיים לב , כ"ג באלול תשע"ח

אריה דרעי
אריה דרעי
צילום: יעקב כהן

מפלגת ש"ס התכנסה הערב (ב') להרמת כוסית לקראת ראש השנה בהשתתפות השר אריה דרעי, בכירי ונציגי התנועה ברשויות ברחבי הארץ.

במהלך האירוע אמר השר דרעי כי תנועת ש״ס זוכה לאחדות והתלכדות נדירה סביב ההנהגה הרוחנית שלה. "כולם פועלים בהרמוניה מלאה. צאו החוצה ותראו מה קורה כיצד יצר המחלוקת מנסה לזרוע הרס ופירוד בכל מקום.

''זה מראה שיש לנו תנועה עם שורשים עמוקים, שייסדו אותה מרנן ורבנן ובראשם מרן הרב עובדיה יוסף זיע״א. אני אומר לכם באחריות: אין עוד תנועה שעושה ופועלת למען הציבור כמו תנועת ש״ס''.

לדבריו, "אנחנו רצים עם השם ש״ס בכל רחבי הארץ, בגאון, כמפלגה עם הכי הרבה נציגים ברשויות. זה עול גדול ואפילו סיכום רב, אבל אנחנו יודעים שכל נציג שלנו זה תוספת קדושה, טהרה וחינוך בכל עיר. בלעדי ש״ס אף אחד לא ידאג לציבור הספרדי לא בערים המעורבות ולא בערים החרדיות''.

דרעי התייחס למערכת הבחירות בירושלים, ''כאן הכל התחיל וכאן המעוז שלנו. ש״ס בירושלים עשתה בחמש השנים האחרונות למען תושבי העיר גדולות ונצורות ואין סיבה שלא נמצה את כוחנו. אני לא רוצה לחשוב מה יהיה חלילה אם כוחנו יחלש, מה יהיה עם תלמידי מוסדות החינוך, מי יספור אותם?

"יש כאלה שרוצים לטשטש את העובדה שתנועת ש״ס היתה מפעל חייו של מרן זיע״א כאילו גררו אותו לזה. אבל מי שראה את מרן כיצד סגר את הספר שכה אהב ויצא לערי השדה והפציר באנשים לתמוך בש״ס, ראה בחוש כמה חשיבות ייחס לתנועה וכמה מאמץ השקיע בה. עד רגעי חייו האחרונים ביקש שנביא אליו ראשי ערים לקראת הבחירות המוניציפאליות שהתקיימו אז. זה היה מרן וזו היתה מורשתו''.

בנאומו רמז לאלי ישי שהקים את סיעת 'יחד' כדי להתחרות בש"ס. "לצערי הרב יש גורמים שעד היום, למרות שרואים את כל הפעולות הגדולות שלנו, מנסים להצר ולהזיק לש״ס בכל דרך. במקום לחזק את התנועה מנסים להחלישה, להתחבר בכל מקום לכל מיני אנשים כדי לפגוע בנו. במי הם פוגעים? הציבור צריך להבין שהחלשה של ש״ס היא החלשה של כל המפעלים הקדושים שלנו. מי יילחם אחר כך על בתי הספר? על המקוואות? על כל המוסדות שלנו?".