רק תרגיל: שריפת ענק ברכבת לירושלים

לקראת פתיחת הקו המהיר: תרגיל של כוחות ההצלה לבחינת שיתוף הפעולה עם גורמי החירום והביטחון.

רעות הדר , כ"ג באלול תשע"ח

תרגיל
תרגיל
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

שירותי הכבאות, משטרת ישראל, מגן דוד אדום ואיחוד הצלה השתתפו בתרגיל המדמה שריפה ברכבת עם נפגעים רבים בתוך מנהרות הרכבת, בקו המהיר לירושלים שעתיד להיפתח בשבועות הקרובים.

במסגרת התרגיל, שנוהל על ידי משטרת ישראל, התאמנו יחד כלל כוחות ההצלה והביטחון הלאומיים של ישראל.

התרגיל דימה שריפה ברכבת באזור בו קיים חוסר נגישות לאמבולנסים ודרך ההגעה היחידה של צוותי ההצלה היא ברכבת.

כחלק מהתרגיל, צוותי מד"א ואיחוד הצלה עלו על רכבת ייעודית בתחנת 'נבון' בירושלים ועל רכבת נוספת שיצאה לכיוון הבירה מגזרת לטרון, עד להגעה לפצועים, שם הפצועים קיבלו טיפול רפואי ופונו בעזרת הרכבת עד למיקום האמבולנסים והניידות טיפול נמרץ שפינו אותם לבית החולים.

בתרגיל השתתפו שמונה ניידות טיפול נמרץ, 27 אמבולנסים, תאר"ן (תחנה אירוע רב נפגעים), ג'יפבולנס וחוליות עזרה ראשונה.

כאמור, בתרגיל השתתפו גם חובשים של איחוד הצלה בפיקודו של אופיר בן יצחק, מנהל תחום תרגילים וחירום באגף המבצעים באיחוד הצלה.

ביום רביעי עתיד להתקיים תרגיל נוסף בתחנת 'נבון' בירושלים שידמה אירוע פח"ע רב נפגעים. התרגיל יתפרס על מספר המפלסים של התחנה שעומקה כ- 80 מטרים.

מנכ"ל מד"א, אלי בין, אמר "מדובר בתרגיל מורכב וחשוב שבא לתרגל את כוחות מד"א לתרחיש שריפה בקו הרכבת החדש לירושלים, המכיל בתוכו אתגריים ייחודים. אין ספק שהתרגול נתן לצוותים שלנו ידע וכלים אמתיים לבצע הלכה למעשה פעילות יוצאת מן הכלל של הצלת חיים.

''שיתוף הפעולה בין כוחות הביטחון השונים הוא מרכיב קריטי להצלחה של פעילות הצלת החיים, אני רוצה להודות לכל הגופים שלקחו חלק בתרגיל וכמובן לצוותי ואנשי מד"א, שממשיכים לרכוש כלים חדשים על מנת לתת את מענה רפואת החירום הטובה ביותר לאזרחי ישראל", הוסיף בין.טוען....

צילום: דוברות איחוד הצלה