מפכ''ל המשטרה:
אני מתנהל כאילו יש לי 20 שנה במשטרה

אלשיך בביקורת מרומזת על ארדן בשל אי החלטתו בנוגע לכהונת המפכ"ל. "סיטואציה שבה לא ידוע מה קורה בעוד שלושה חודשים היא לא בריאה".

יוני קמפינסקי , כ"ד באלול תשע"ח

רוני אלשיך
רוני אלשיך
צילום: הלל מאיר/TPS

מפכ"ל המשטרה רנ''צ רוני אלשיך משמיע הבוקר (שלישי) ביקורת מרומזת על השר לביטחון הפנים גלעד ארדן בעקבות היעדר ההחלטה על הארכת כהונתו של אלשיך.

''אני עושה כל שלאל ידי כדי שתפקוד המשטרה לא ייפגע, אני מתנהג כאילו יש לי עוד 20 שנה לשרת, זה הקצב וזו השפה. לא עצרנו שום דבר כולל מינויים, זאת הגישה שלי וככל שלא מפריעים לי היא מתממשת בצורה טובה מאוד'', אמר אלשיך.

''ללא ספק זה לא בריא לארגון, סיטואציה שלא יודעים מה קורה בעוד שלושה חודשים", הדגיש המפכ''ל באוניברסיטת בר אילן. הוא סירב להתחייס למועמדים פוטנציאלים להחליפו בתפקיד. ''אני לא נכנס לנושא המועמדים לפני שהתקבלה החלטה שאני לא ממשיך. ברגע שתתקבל החלטה - הוועדה למינויי בכירים תיקרא לי ואגיד מה שאני חושב לטובת הארגון. אני מאוהב בארגון הזה וחשוב שההשקעה שלי תישמר ככל שניתן", הוסיף אלשיך.

המפכ''ל טען כי השימוש במונח "טרור חקלאי" בשנה האחרונה היה חלק מקמפיין של חקלאים נגד הממשלה שסירבה לסבסד חברות ביטוח שלא הסכימו לבטח חקלאים. לדבריו, מדובר בסכום של 80 מיליון ש''ח.