אין לנו תחרות עם הבית-היהודי

יו"ר המטה הלאומי בליכוד משיב לשרה שקד, "השותפות עם הבית היהודי והחרדים - אין בלתה".

בני טוקר , כ"ה באלול תשע"ח

כינוס הליכוד בגני התערוכה
כינוס הליכוד בגני התערוכה
צילום: יוני קמפינסקי

נתן אנגלסמן, יו"ר המטה הלאומי בליכוד ויו"ר סניף מטה בנימין במפלגה, מגיב בערוץ 7 לדבריה של שרת המשפטים איילת שקד, לפיהם אם הליכוד יקבל בבחירות הבאות 40 מנדטים תקום ממשלת שמאל.

''השותפות עם הבית היהודי היא שותפות טבעית ואין בלתה. אין שותף יותר טבעי כדי להוביל את מדינת ישראל. השותפות הזאת תימשך ואין בלתה. כדי להקים קואליציה יציבה חייבים את השותפים הטבעיים שזה בוודאי הבית היהודי והמפלגות החרדיות ועוד מפלגות לוויין נוספות", אמר אנגלסמן.

לדבריו כדי שתהיה יציבות שלטונית מפלגת השלטון חייבת ארבעים מנדטים, "אני חושב שזה אינטרס לאומי ליציבות ואין כאן שום עניין לחסל את הבית היהודי. אנחנו לא עוסקים בתחרות אלא באינטרס לאומי".

אנגלסמן גאה במפלגת הליכוד שלדבריו פועלת בימים אלה לקידום החלת החוק הישראלי ביו"ש, "אתמול היה כנס ענק ומי ששמע את השר לשעבר גדעון סער הטוען לכתר אחרי שנתניהו יסיים את תפקידו, הצהיר שאחד הנושאים העיקריים מבחינתו זה זכותנו על הארץ והחלת החוק הישראלי על יו"ש, כך גם הצהירה השרה גילה גמליאל אתמול במהלך כנס של שדולת ארץ ישראל שהיא תומכת בהחלטה להחיל את החוק הישראלי ביו"ש. הבוקר גם שמענו את השר יריב לוין שמדבר על כך.

"אנחנו דורשים שאחרי 51 שנה, המתיישבים ביו"ש - כחצי מליון יהודים, יחיו חיים נורמאלים כמו כל אזרח. כך שאין לנו שום תחרות עם הבית היהודי ונמשיך להיות שותפים לקידום האינטרסים הלאומיים".