סרטון חדש: מי מחנך את קציני צה"ל?

בסרטון חדש שעלה ברשת מובאות אמירות קשות שנאמרו על ידי בכירים ומרצים במכון מנדל, שזוכה לשיתוף פעולה רחב מול צה"ל.

ערוץ 7 , כ"ד באלול תשע"ח

סיום קורס הקצינים, אילוסטרציה
סיום קורס הקצינים, אילוסטרציה
צילום: דובר צה"ל

ארגון "אחים לנשק" מפרסם סרטון חדש תחת הכותרת "מי מחנך את קציני צה"ל?". בסרטון נראים הבכירים והמרצים במכון מנדל על רקע אמירות קשות שלהם ביחס למדינה ולצה"ל.

כך למשל ד"ר איימן אגאבריה טען כי "מדינת ישראל היא מדינת כל אזרחיה ועליה להכיר בנכבה", או ג'רמי פוגל, מרצה אחר במכון, שהגדיר כי החברה בישראל נמצאת בתהליך של נציפיקאציה, וכן של ד"ר צבי בקרמן, שמתח בעבר ביקורת על מוסריותו של צה"ל, תחת הכותרת - 'האכזריות של גבעתי והמוסר הליברלי'.

עוד מזכירים בסרטון, כי נשיא קרן מנדל ישראל, פרופ' יהודה ריינהרץ, אירח בעבר את ריצ'רד גולדסטון, מחבר דו"ח גודלסטון שבו נטען כי ישראל ביצעה פשעי מלחמה בעזה.

בשבועות האחרונים פרסם צה"ל את שמות המכונים שזכו במכרז להעברת תכנים בצה"ל, כאשר מכון מנדל הפועל בדרגי הקצונה הגבוהה בצה"ל הוא היחיד הפועל באופן חריג משאר הגופים בנוהל של 'פטור ממכרז'.

ארגונים העוסקים בנושא כבר למעלה משנה, כמו ארגון לביא ואחים לנשק קראו לצה"ל להפסיק כל התקשרות עם מכון מנדל, שכאמור, פועל בצה"ל ללא ממכרז, ורבים ממרציו ובכיריו הם בעלי אג'נדות שמאל קיצוניות.

ארגון לביא אף פרסם בשבוע שעבר דו"ח מקיף על מכון מנדל הנוגע גם לפעילותו בצה"ל וגם לפעילותו האזרחית.

רס"ן (במיל') חיים טייטלבוים מארגון 'אחים לנשק' מסר "ההתבטאויות החמורות של בכירים במכון מראות את המגמה אליו הם מובילים את מיטב הקצינים בצה"ל, טשטוש של ערך הניצחון וההכרעה בקרב ושל כל הערכים הלאומיים הבסיסיים שדורות של לוחמים גדלו עליהם בצה"ל. אנחנו אומרים לשר הביטחון וגם לרמטכ"ל הבא: מכון מנדל ושאר מכוני השמאל הקיצוני צריכים לצאת מצה"ל לגמרי. נקודה".