צפויה תביעה בפרשת עוקץ אומן

חיים וויצהנדלר, מעסקני ברסלב, מקווה שהכסף של הלקוחות שרצו לנסוע לאומן ונעלם יחזור. "כולם שואלים איפה הכסף".

בני טוקר , כ"ה באלול תשע"ח

חסידי רבי נחמן בדרכם לאומן
חסידי רבי נחמן בדרכם לאומן
יוני קמפינסקי

חיים וויצהנדלר, מעסקני חסידות ברסלב, אומר לערוץ 7 כי עוקץ אומן ייחקר עד תומו והאמת תצא לאור.

"זה כואב לכולם אבל אנחנו מקווים שהאמת תצא לאור. יש כרגע שלושה עצורים מתוכם אחד מהם שכביכול גרם לכל הנפילה הזאת. אני כרגע נמצא באוקראינה ומתפלל על האנשים שניסו להגיע לרבנו, בתקווה שהכספים יחזרו".

"אנחנו בברסלב מרגישים אחריות כלפי אותם לקוחות ומשתדלים לעשות את המקסימום כדי לרצות את אותם אנשים שנפגעו. היה פה כסף שהועבר לאדם ולא הגיע ליעדו, תהיה פה כנראה תביעה משפטית והכול ייבדק. אני אמנם לא נציג של החברה אבל כעסקן אני מנסה לעזור ל-1542 הלקוחות שנפגעו ולמרבה הצער חלקם לא יגיע השנה לאומן".

לדבריו היו לא מעט לקוחות שלמרות ההונאה קנו כרטיס שני כדי להגיע לאומן, "חלקם מצאו פתרון כואב, לקחת עוד הלוואה או לפתוח עוד חסכון. אנשים במסירות נפש רוצים להגיע לרבנו. אתמול הצלחתי לדאוג לבן אדם לנסוע לאומן. פשוט תפסתי את המקום האחרון, לפי מה שהבנתי כעת הכול נמכר".

וויצהנדלר אומר שחברת אירופנים היא חברה אמינה שעד היום הכל עבד בה כמו שצריך, "היו שלוש חברות, ביניהם החברה הזאת. עד לפני שנתיים הם הוציאו מבצעי הטסה גדולים לאומן. זו לא חברה חדשה. בשנה שעברה הם לא פעלו כחברה גדולה, אבל השנה שכנעו אותם להיכנס למבצע הזה עקב סבסוד והבטחות מסוימות. הכול היה צריך להתנהל כשורה אבל עקב נוכלות המבצע קרס. מבדיקות שאנחנו עשינו, כולל עם משפטנים שבדקו את כל מה שהיה, הייתה כאן התחכמות והתנהלות של גורמים מסוימים שחשבו שיש כאן כסף גדול שאפשר להרוויח בקלות, והם השתלטו בצורה מתוחכמת. השאלה הגדולה היא איפה הכסף, הכל נמצא כעת בחקירת משטרה".

בדבריו מביע ווינצהנדלר צער על חילול ה' הגדול שנגרם, "אנחנו כואבים את מה שקרה, על כל השם רע שיצא, ומקווים שהאמת תצא לאור. כאן באוקראינה ההתרגשות גדולה הטיסות כבר החלו משבוע שעבר וההתרגשות באוויר. כל זה לצד הכאב על אלה שלא זכו להגיע לאומן".