מה חדש בתחום הסורגים לבית?

בית ללא סורגים יהיה חשוף לפריצות וגניבות ובוודאי שלא יעניק את תחושת הביטחון הנדרשת.

, כ"ד באלול תשע"ח

סורג
סורג
צילום: pixabay

כל אחד מכיר את האמרה שפרצה קוראת לגנב, ולכן נעשה הכול על מנת להבטיח שהבית שלנו מוגן לחלוטין. התקנת סורגים לבית הינה הכרחית ועדיף שיהיו אלו סורגים לצרכי מיגון. כל שכן כאשר מדובר על קומת קרקע או קומות ראשונות אשר מועדות יותר לפורענות בתחום הפריצות.

כולנו שומעים מידי פעם על פריצות מסוכנות שמתרחשות בדרך כלל בשעות שבהן אין איש בבית או במקרים חמורים יותר בשעת לילה כאשר כולם ישנים. ככל שמדובר על פריצות יש להקפיד לפנות רק לחברה שמנוסה בהתקנת סורגים למיגון.

מה ההבדל בין הסורגים?

לסורג יש שני תפקידים עיקריים:

  • סורג למטרת מיגון הוא חזק יותר ועמיד בהרבה והתפקיד שלו הוא למנוע מאנשים לחדור את תוך הבית שלכם. סורגים כאלו יותקנו רק על ידי בעל מקצוע מיומן ומורשה.
  • סורג בטיחות הינו זול יותר והתפקיד שלו הוא למנוע נפילה של חפצים או בני אדם דרך החלון. סורג זה יותקן בדרך כלל בקומות גבוהות והוא גם פחות ממגן.

ההבדלים בין הסורגים הם חשובים מאוד וכדאי לברר היטב אילו סורגים מתקינים לכם. באופן כללי, אם אתם לא זקוקים לסורג מיגון אז תוכלו בהחלט להסתפק בסורגים לבטיחות אשר יהיו זולים בהרבה ויעניקו לכם ביטחון. ישנם פרמטרים שונים שעל פיהם ניתן לבחור את רמת המיגון או הבטיחות שאנו מעוניינים בה.

איך לבחור סורגים לבית

כמו כל מוצר שאנו קונים, כך גם סורגים לבית מחולקים לדרגות שונות אשר לכל סוג מוצמד תג מחיר שונה בהתאם לחומר, לגודל ולהתאמות הנדרשות לחלון:

  • באופן כללי הסורג יהיה עשוי בדרך כלל מברזל מגלוון וחזק.
  • ישנם סוגים שונים ביניהם סורג ישר, סורג בטן וסורג מעוצב. הפופולארי ביותר הוא סורג ישר שנחשב גם לחזק מאוד, אך עשוי לשוות מראה חיצוני של בית כלא.
  • סורג בטן לבית הוא האידיאלי ביותר וניתן להציב אדנית או עציצים בינו לבין החלון החיצוני. כך ניתן לשמור על חזות ידידותית מצד אחד ומאידך לשמר על הבטיחות של הדיירים.
  • ישנם גם סורגים אוניברסליים אשר אפשר להתקין באופן עצמאי בבית. עובדה זו מוזילה את העלות הכללית של הקניה אך מדובר בסורגים שלא יעמדו בפריצה אלא רק יגנו מפני נפילה.

איך לבחור את העיצוב המתאים

כאשר אתם מתכננים את הבית החדש שלכם או לפני שיפוץ מאסיבי בדירה, כדאי לפנות למעצב פנים מומחה שיסייע לכם לבחור את העיצוב המתאים ביותר. מעצבים מיומנים ומקצועיים ידעו להתאים לכם את הסורג הנכון שישתלב במראה בכללי של הבית ושל חלקו החיצוני. לא תמיד מה שתחשבו שמתאים לכם אכן יתאים בסופו של דבר, ולמעצבים ישנן תוכנות הדמיה משוכללות אשר ימחישו לכם כיצד זה יראה בסופו של דבר.

אחד המרכיבים החשובים ביותר בהתקנה של סורגים לבית הוא העיגון. יש להקפיד שהחיבור יעשה על ידי שימוש בברגים מיוחדים בעלי עובי של 10 מ"מ שלאחר הברגתו ירתכו את קצה הבורג כך שלא יאפשר פתיחה. ניתן להתקין סורג ברזל בעל מוטות שטוחים שנראים יותר עדינים אך עדיין יעשו את העבודה מבלי להסתיר את הנוף.

סורג נפתח

בכל בית מומלץ מאוד שיהיה סורג נפתח על אחד החלונות (עדיף בקומת קרקע). סורג זה יוכל לשמש כדרך מילוט במקרי חירום כמו שריפה או כל דבר אחר שעלול למנוע יציאה מהדלת הראשית של הבית. סורג זה הוא בטיחותי ולכן כדאי להיעזר באנשי לצורך התקנתו.

הכתבה באדיבות אתר "אלופי הברזל" - כל שירותי המסגרות במקום אחד.