"איראן - נותנת החסות המובילה לטרור"

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ בכנס המכון למדיניות נגד טרור: יש להתמקד בבלימתו וגלגולו לאחור של האיום האיראני.

ערוץ 7 , כ"ד באלול תשע"ח

השר כץ בכנס
השר כץ בכנס
צילום: ליאור אביטן

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ, אמר היום (שלישי) בנאום בכנס המכון למדיניות נגד טרור בבינתחומי הרצליה כי "המלחמה בטרור מחייבת גם טיפול במדינות שתומכות בטרור, במימון, באמל"ח ובהדרכות ואימונים, ומהוות עורף לוגיסטי לארגוני הטרור".

לדבריו, "המשטר האיראני הוא נותן החסות המוביל בעולם לטרור. הוא זה שמממן ומחמש את חיזבאללה בלבנון, את הג׳האד האסלאמי הפלסטיני ואת החמאס בעזה, וקבוצות נוספות ברחבי המזרח התיכון".

"אחת הדרכים לבלימת ההשפעה האיראנית ולייבוש ביצת הטרור האזורית היא על ידי הקמת ציר אזורי כלכלי בין ישראל למדינות הסוניות הפרגמטיות באיזור. חיבור האזור ברשת תחבורתית- כלכלית, יהווה משקל נגד לציר הטרור השיעי בהובלת איראן. ביום שאחרי מיגור דאע"ש בעיראק ובסוריה איראן מהווה את האיום הגדול ביותר לאזור", טען השר כץ.

"יש להתמקד בבלימתו וגלגולו לאחור של האיום האיראני ולאלץ את המשטר בטהראן להפסיק את תמיכתו בארגוני הטרור, בדגש על חיזבאללה, ואת פעילותו המזיקה באזור. ליציאתה של ארה״ב מהסכם הגרעין וחידוש הסנקציות על איראן חשיבות רבה בהקשר זה. הסנקציות הכלכליות על איראן היו אפקטיביות בעבר והן אפקטיביות גם כיום", הוסיף.

"מדיניותה של ארה״ב כלפי איראן תחת הנשיא טראמפ וצוותו והראיה המשותפת לממשל ולממשלת ישראל בכל הקשור לאיום האיראני, נחישותה של ישראל לאכוף את הקווים האדומים שלה בכל הקשור לאיראן בסוריה, ההבנה המחלחלת גם אצל בני בריתה של איראן לגבי הסכנה הגלומה בחתירתה להתבסס צבאית בסוריה, והמצב באיראן עצמה - המשבר הכלכלי, המחאה הציבורית והמתחים בצמרת - השילוב של כל אלה מייצר כיום הזדמנות לבלום את איראן ושלוחיה, באזור ולהפסיק את תמיכתה בטרור", ציין כץ.