האויב האיראני-לפח האשפה של ההיסטוריה

השגריר האמריקני דיוויד פרידמן: הוצאנו 10 מיליארד דולר בסיוע לפלסטינים אבל הבנו שהכסף רק משרת את הנצחת הפליטות ואת המשך הסכסוך.

ניצן קידר , כ"ה באלול תשע"ח

David and Tammy Friedman
David and Tammy Friedman
Flash 90

שגריר ארה"ב בישראל, דיוויד פרידמן, אירח אמש (שלישי) עם רעייתו הרמת כוסית מיוחדת לקראת ראש השנה במבנה השגרירות האמריקנית בירושלים.

פרידמן סקר במהלך האירוע את ההישגים המשותפים של ישראל וארה"ב בשנה האחרונה ודיבר על תהליך הידוק הקשר בין המדינות.

"היחסים בין שתי המדינות שלנו, ארצות הברית וישראל, מצויים על מצע איתן יותר מאי פעם בהיסטוריה", הצהיר השגריר.

לדבריו, "תודות להחלטה האמיצה וההיסטורית של הנשיא טראמפ לפרוש מעסקת הגרעין עם איראן, אנחנו מתחילים לראות סימנים מעודדים לכך שהמשטר האיראני, מי שעומד בחוד החנית נגד מדינת ישראל ורוצה בהשמדתה, נמצא תחת לחץ יוצא דופן".

"הם עדיין לא הובסו, אבל המהלכים האחרונים מגבירים את האופטימיות. נמשיך להגביר את הלחץ על איראן ואני בטוח שהאויב הגדול בדורנו יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה יחד עם כל הרעות שאיימו על ארצות הברית וישראל בעבר", הוסיף פרידמן.

השגריר האמריקני התייחס גם לעמדת ממשל טראמפ בנוגע לפלסטינים. "ממשל טראמפ שוחט את כל 'הפרות הקדושות' בנושא הפלסטיני. במשך שנים רבות חשבו שכדי לפתור את הבעיה צריך לתת לפלסטינים עוד ועוד כסף".

"הוצאנו 10 מיליארד דולרים על סיוע לפלסטינים, עד שהבנו שהכסף הזה לא מקרב אותנו, ולו במילימטר, לסוף הסכסוך עם ישראל. הבנו שהסיוע הזה, בסופו של דבר, רק מוביל להנצחת הפליטות ולהמשך הסכסוך", סיכם פרידמן.