הפלסטינים התפרעו - מעבר ארז נסגר

מעבר ארז ברצועת עזה נסגר עד לתיקון הנזקים שנגרמו כתוצאה מהתפרעויות של מאות פלסטינים.

עדו בן פורת , כ"ה באלול תשע"ח

מעבר ארז
מעבר ארז
צילום: רויטרס

מעבר ארז ברצועת עזה נסגר עד לתיקון הנזקים שנגרמו אתמול (שלישי) כתוצאה מהתפרעויות של מאות פלסטינים שהשחיתו את תשתיות המעבר בצדו הפלסטיני.

בעקבות ההתפרעויות, המעבר נסגר עד להשלמת תיקון הנזקים שנגרמו. מצה''ל נמסר כי כניסה דרך המעבר תתאפשר למקרים הומניטריים שיאושרו באופן פרטני.

אתמול שוחח יחיא אל-סינוואר, מנהיג תנועת חמאס, עם צעירים בעזה, והאשים גורמים פלסטיניים רשמיים בשיתוף פעולה עם המודיעין הישראלי לסיכול הסכם הפיוס הפנים פלסטיני.

"כשלנו ביישום והבאת הפיוס לכלל הצלחה ועדיין מצב הפילוג נמשך למרבה הצער", אמר סינוואר וציין כי קיימות שתי גישות לפיוס, האחת (זו של חמאס) הרוצה פיוס המבוסס על אחדות ושותפות אמיתית, והאחרת (של הרש"פ) המבוססת על צד מנצח וצד מובס.

הוא הוסיף, כי ''תהלוכות השיבה'' יימשכו, שכן זו הדרך שבה הארגונים והפלסטינים מביעים ''התנגדות לכיבוש ולתוכניות לחסל את הבעיה הפלסטינית''.

לדבריו, הפלסטינים קיבלו החלטה להביא להסרת המצור בכל מחיר ובכל האמצעים האפשריים ו"מי שהדבר אינו מוצא חן בעיניו יכול לשתות את מי ים עזה".

עוד אמר סינוואר, "אנחנו איננו רוצים במלחמה אלא מעוניינים בייצוב הפסקת האש מ-2014, ואולם אין משמעות הדברים שאיננו מוכנים לבלום תוקפנות, אלא אנו במוכנות מלאה ובכוננות יחד עם ארגוני המאבק".