הקרפ"ר הנעלם

הרמטכ''ל איזנקוט אסר על קצין הרפואה הראשי להגיע לדיון בכנסת. סמוטריץ': הצבא שולח נציגים לכנסת רק לכינוסי שמאל ושדולות נגד הדתה.

חזקי ברוך , כ"ה באלול תשע"ח

קצין רפואה ראשי תא"ל טריף בדר
קצין רפואה ראשי תא"ל טריף בדר
צילום: דובר צה"ל

ח"כ אמיר אוחנה (הליכוד), יו"ר ועדת המשנה לכוח אדם, הופתע לגלות כי קצין הרפואה הראשי תא"ל טריף בדר נעדר מהדיון הבוקר (רביעי) בוועדה שעסק באיזרוח הטיפול הרפואי בחיילי צה״ל.

אוחנה שאל את נציג צה"ל בדיון, תת-אלוף זיו אבטליון, "האם הקרפ"ר רצה להגיע אבל נאסר עליו, או שהוא עצמו לא רצה להגיע לכאן?". אבטליון השיב: "זאת שאלה שאין לי עליה תשובה".

אלוף במיל' יצחק בריק, נציב קבילות חיילים, העיר "לי יש תשובה. אתמול דיברתי איתו. הוא רצה להגיע ונאסר עליו".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) הגיב בציניות ואמר ''הצבא שולח נציגים לכנסת רק לכינוסי שמאל ושדולות נגד הדתה''.

ח״כ ענת ברקו (הליכוד), סא״ל במיל׳, תקפה גם היא את היעדרות הקרפ"ר: ''כעת בדיון בוועדת החוץ והביטחון על ביזיון, דנים בטיפול רפואי בחיילים, אך קצין רפואה ראשי כלל לא משתתף בדיון. העליתי זאת מיד בוועדה.

''אפעל מול שר הביטחון לכך שהצבא יכשיר מספר רב יותר של רופאים צבאיים וחיילות וחיילים יזכו, כפי שמגיע להם, לטיפול רפואי נאות וזמין בשגרה ובחירום", הוסיפה ברקו.

תגובת דובר צה''ל: ''נציג צה״ל בדיון הינו ראש החטיבה הטכנולוגית ליבשה וראש מטה אט״ל, תא״ל זיו אבטליון. הנ״ל עומד בראש הועדה המשותפת של צה״ל, משרד הביטחון ומשרד הבריאות ועל כן הוא הנציג הרלוונטי לדיון זה''.