''ניצחון להתיישבות היהודית''

עו"ד אבי סגל, נציג תנועת רגבים וכפר אדומים, מגיב בראיון לערוץ 7 להחלטת בג"ץ לפנות את המאחז הבדואי הבלתי חוקי "חאן אל אחמר".

חזקי ברוך , כ"ה באלול תשע"ח

חאן אל-אחמר
חאן אל-אחמר
צילום: הלל מאיר/TPS

עו"ד אבי סגל, נציג תנועת רגבים וכפר אדומים, מברך בראיון לערוץ 7 להחלטת בג"ץ לפנות את המאחז הבדואי הבלתי חוקי "חאן אל אחמר".

"מימושו של הצו היה צריך להתרחש כבר לפני עשר שנים. בג"ץ קבע שלא ניתן לאפשר לרשות הפלסטינית את ההשתלטות העוינת שהיא מבצעת בעזרת מימון אירופי, על קרקעות בשליטה ישראלית ביהודה ושומרון בכלל, ובאזור מעלה אדומים בפרט".

השופט חנן מלצר כתב בפסק הדין "מתגובת המשיבים עולה כי קיים חשש של ממש להפרות סדר המוניות ואלימות בעת ביצוע צווי ההריסה, במיוחד מצד שוהים שאינם מתושבי המקום, ונוכח קריאות ברשתות החברתיות להגיע למקום ולמחות, אף באופן אלים, נגד מימוש צווי ההריסה".

"אין לנו אלא להביע תקווה כי הצווים יבוצעו בדרכי שלום, ללא התנגדות פיזית, כך שיתאפשר גם פינוי מסודר של התכולה בכל מבנה".

"ככל שתוגש בקשה לדחיית פינוי בית הספר בנימוק שהחלה כבר שנת הלימודים, הרי שבקשה זו תידחה לאלתר. בית הספר אוכלס והלימודים החלו בו עוד לפני פתיחת שנת הלימודים ברשות הפלסטינית, מתוך מגמה שקופה להעלות בעתיד טענה כי שנת הלימודים בבית הספר כבר החלה".

שר הביטחון אביגדור ליברמן בירך, "חאן אל אחמר יפונה! אני מברך את שופטי בג"צ על החלטה אמיצה ומתבקשת - אל מול מתקפת צביעות מתוזמרת של אבו-מאזן, השמאל ומדינות אירופה".

עוד הוסיף כי "איש אינו מעל לחוק. אף אחד לא ימנע מאתנו לממש את ריבונותנו ואחריותנו כמדינה".