"מדובר ברוצח נתעב, נערער על ההחלטה"

אמו של עדיאל קולמן הי"ד מגיבה להחלטה שלא להרוס את בית המחבל שרצח את בנה, משום שסבל מבעיה נפשית. "היה לו מספיק כוח לרצוח את בני"

ערוץ 7 , כ"ה באלול תשע"ח

יעל קולמן, בהלווית בנה עדיאל הי"ד
יעל קולמן, בהלווית בנה עדיאל הי"ד
צילום: הלל מאיר/TPS

יעל, אמו של עדיאל קולמן הי"ד שנרצח לפני כחצי שנה בעיר העתיקה בירושלים בפיגוע דקירה מגיבה להחלטה שלא להרוס את בית המחבל הרוצח.

"אני מבקשת מכל מי שיכול לערער על ההחלטה. רוצח נתעב שקיבל אישור חיפוש עבודה בישראל הוא לא חולה נפש", אמרה האם.

היא הוסיפה, "יכול להיות שהוא קיבל תרופה אבל הוא תיפקד במאת האחוזים. היה לו מספיק כוח לרצוח בדם קר את הבן שלי היקר".

בנוסף סיפרה האם שבניגוד לפרסומים בנושא, לא עודכנה על ההחלטה שלא להרוס את בית המחבל מאף גורם רשמי.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את משפחתו של עדיאל קולמן הי"ד אמר לאחר ההחלטה כי "הרס בתים של מחבלים שרצחו יהודים, הוא צעד הכרחי בצורכי ההרתעה".

"לא יתכן שימנעו מלהרוס בתי מחבלים מכל מיני שיקולים חיצוניים. צריך להיות ברור כי מחבל שרוצח - ביתו ייהרס כל מקרה. ברגע שמתחילים להיכנס ולבחון את הנסיבות, פוגעים בכלי ההרתעתי האחרון כמעט, שנשאר נגד המחבלים שבאים לרצוח ולמות".

הוא הצהיר כי פני המשפחה לערעור. "אנו נפנה כבר מחר בבוקר במכתב חריף לפיקוד מרכז בדרישה לשנות את ההחלטה ולהרוס את בית המחבל. בנוסף, נמחה על אי שיתוף משפחתו של הנרצח בהחלטה המוזרה הזו. הם לא עודכנו, לא שותפו ושמעו על ההחלטה מכלי התקשורת".

נזכיר כי משפחתו של המחבל שרצח את עדיאל קולמן ז״ל בפיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים, הגישה לצה''ל מסמכים רפואיים המוכיחים כי המחבל סבל ממצב נפשי ולאור זאת הוחלט בצה''ל כי ביתו לא ייהרס.

המחבל חוסל על ידי כוחות הביטחון בזירת הפיגוע. אלוף פיקוד המרכז הודיע למשפחתו של המחבל על הכוונה להרוס את ביתה, והמשפחה הגישה השגה בנושא בסיוע עמותת שמאל קיצוני - "המוקד להגנת הפרט" שנתמכת על ידי הקרן החדשה לישראל.

בהשגה העלתה המשפחה טענות לפיהן המחבל סבל ממחלת נפש, והעבירה מסמכים רפואיים ממספר גורמי רפואה לתמיכה בטענותיה.

"לאחר בחינה מעמיקה של הטענות אותן העלתה המשפחה, והתייעצות בגורמים הרלוונטים, נמצא כי לאור הטענות בדבר מצבו הנפשי של המחבל והמסמכים שהוצגו, לא ניתן להורות על הריסת בית המחבל", נאמר בהודעת דובר צה''ל.

"צה״ל משתתף בצער העמוק של בני משפחתו של עדיאל קולמן ז״ל, ועדכן את המשפחה בהחלטה שהתקבלה ובנימוקיה. גורמי הביטחון ימשיכו לפעול למיגור הטרור ביהודה ושומרון, לסיכול פיגועים ולהרתעת גורמי הטרור", נכתב בהודעה.