עם יידוי אבנים לא בונים את ארץ ישראל

משה זר קורא לנוער הגבעות לנתב את האנרגיות לבניית בתים ומאחזים, "יש להם הרבה מרץ ולפעמים הם מתבלבלים".

בני טוקר , כ"ז באלול תשע"ח

משה זר
משה זר
צילום: יוני קמפינסקי

איש ההתיישבות משה זר קורא לנוער הגבעות לנתב את האנרגיות לבנייה ולא למעשי נקם נגד ערבים.

"הדרך היחידה לנצח זה לבנות", אומר זר. ''נוער הגבעות הם בני נוער צעירים עם המון המון מרץ שרוצים ליישב את ארץ ישראל ויש כאלה שמתבלבלים וחושבים שיישוב ארץ ישראל זה לזרוק אבנים או לשרוף בתים וזה לא נכון, אני קורא להם - תכופפו את עצמכם לבנייה אמיתית, תיקחו איתכם את בני הנוער שמעשנים סיגריות ומשתכרים ותקימו איתם מאחזים וגרעינים חדשים ביו"ש".

לדבריו ההתיישבות צריכה להתרחב גם לנגב ולגליל, "זה לא משנה - שמאל, ימין, דתיים, חילונים, המשימה היום היא לבנות וזו התשובה למלחמה בין שני העמים. את המאבק מולם ננצח רק בבניה, אל תכבשו כפרים ואל תפגעו בערבים אלא תבנו וככה תנצחו, וזה נכון לא רק ליו"ש אלא גם לנגב שהוא ריק מיהודים שהבדואים משתלטים עליו וגם לגליל צריך לפתות אנשים לגור בנגב ובגליל זה צו השעה".

זר מצטער על כך שהשנה הר ברכה וחוות גלעד קיבלו תמריצי בנייה והכרה רק לאחרי מעשי הרצח הקשים, "הכרתי אישית את הנרצחים ואני בוכה כשאני חושב על כך. חוות גלעד קיבלה הכשרה ורשות כיישוב והר ברכה קיבלו הר ירוק להמשיך לבנות בקצב גדול, חבל חבל שעוד אין לנו את החוכמה להקים התיישבות על זיעה ולא על דם, חבל שזה קורה על דם".