מאסר עולם לרוצח דוד בר קפרא

על קרוב משפחתו של הרוצח שהורשע בהריגה נגזרו לפני כחודש 18 חודשי מאסר. בני המשפחה מבטיחים: נמשיך להיאבק להכרה ברצח כאירוע לאומני

ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ח

דוד בר קפרא הי"ד
דוד בר קפרא הי"ד
צילום: באדיבות המשפחה

בית המשפט המחוזי בלוד גזר הבוקר (חמישי) מאסר עולם על מוג'האד עאצי, פלסטיני שהורשע ברצח החקלאי דוד בר קפרא הי"ד מרחובות, ב-2015.

לפני כחודש גזר בית המשפט בלוד 18 שנות מאסר על קרוב משפחתו של מוג'האד, עלאא עאצי, שהשתתף גם הוא באירוע, ואשר הורשע בעבירה של הריגה בלבד.

בני משפחתו של בר קפרא מברכים את בית המשפט על העונש שגזר על רוצח אביהם, ובמקביל מבטיחים להמשיך להיאבק על ההכרה באירוע בו נרצח אביהם כפיגוע לאומני.

"אנחנו מברכים על החלטת בית המשפט. לצערנו, לפני כחודש הורשע בהריגה בלבד המחבל הנוסף שרצח את אבינו ונגזר עליו עונש מקל. זהו מסר בעייתי שפוגע קשות בהרתעה מפני מעשים פליליים ולאומניים", מסרו בני המשפחה.

לדבריהם, "האמת היא אחת - שני פלסטינים, שוהים בלתי חוקיים שמוכרים למשטרה ולשירות הביטחון הכללי לאחר שזרקו על חיילי צהל בקבוקי תבערה, רצחו יהודי מבוגר ללא כל סיבה ומבלי שגנבו דבר. דינם של שני המחבלים לבלות את המשך חייהם מאוחרי סורג ובריח. נמשיך להאבק על כבודו של אבינו עד להכרת המקרה כאירוע לאומני".