קידום אתרים: לשפר מיקום האינטרנטי

שיפור מיקום בתוצאות החיפוש לשם מימוש הפוטנציאל העסקי.

, כ"ו באלול תשע"ח

קידום מקצועי
קידום מקצועי
צילום: pixabay

אז ברור כבר לכולנו, כי בכל חברה פרסומית המתבססת גם על מצע של מכירות מקוון חייב להיות איש המתמחה בקידום אתרים. תפקידו של בעל מקצוע זה הוא לשפר את המיקום האינטרנטי. והרעיון המוביל בעבודתו לקדם את מיקומו של האתר המדובר בין תוצאות של מנועי החיפוש. ההנחה היא כי כאשר אתה מזנק למיקום חדש שבו לא היית קודם לכן, כאילו לא היית קיים קודם... לפתע אתה מבין את הפוטנציאל האמתי שגלום בך.

חברות הפרסום רוצות בעצם לשנות את דעתו של הלקוח הפוטנציאלי ולהשפיע על רצונותיו ועל צרכיו הבסיסיים. זה תפקידן ורק בדרך זו הן יוכלו לממש את הרווח העסקי שלהן.

נוכחות, פופולריות ונראות בעיני גולשים רבים- הדבר אשרי בהחלט, כל אחד מאתנו חווה זאת מספר רב של פעמים ביום. בכל רגע נתון שבו אנו עדים לפרסומת בעיתונות הכתובה, בתקשורת הטכנולוגית- רדיו או טלוויזיה- התודעה שלנו משתחררת מתפיסה מקובלת ומקובעת. להיחלץ מכבלים קדומים של "תפיסות נוכחיות", הרעיון של הפרסום מושתת על כך שתחום ההחלטה של האדם הוא גמיש ודינמי. כך אנשי השיווק ובעלי התפקידים בתחום הפרסום באופן מוחלט- פועלים על מנת לקבל עמדה והחלטה נכונה המועילה לחברה לגלם מימוש של הצלחה עסקית וטובה ללקוח בכך שהיא משרתת את צרכיו ואת בחירותיו.

האתר המקודם הופך להיות משומש ופופולרי, הוא לבטח יקבל מחמאות. חשוב להבין את האפקט של השיווק המקוון. זוהי עבודה מאתגרת ביותר ומלאת עניין. העקרונות שעליהם בנוי האתר ותחומי העניין שלו אמורים להיות הולמים לדרישות של המתעניינים, הגולשים הרלוונטיים ולענות על השאילתות שלהם. כאשר חברות מוכרות שנחשבות מותגים רווחיים ומפורסמים ( לדוגמה חברות אופנה שנחשבות שם דבר בעולם זה בזכות קולקציות מוצלחות במיוחד) פותחות אתר קניות מקוון ומשיקות אותו, יש חשיבות אדירה לתקופה המאתגרת – דיווח של רווחי המכירות, הטמעת המוצר בפני לקוחות רבים ככל האפשר וכמובן צמצום נוכחות פיזית ברחבי הרחובות ובקניונים. בדרכים אלו תעלה הפופולריות של האתר. באמצעות קידום אתרים אפשר לשדרג את מיקומו של האתר המקוון בין תוצאות החיפוש ובכך לגרום לו להניע יותר לקוחות שעשויים לשנות את צרכיהם באמצעות שימוש באתר.