גבאי: חברינו ב"יש עתיד" נכנעו

העימות הפנימי במחנה השמאל-מרכז נמשך על רקע הסקרים הצופים ניצחון לליכוד בראשות נתניהו בפער משמעותי על פני המפלגות המתחרות.

חזקי ברוך , כ"ו באלול תשע"ח

אנחנו ננצח. גבאי
אנחנו ננצח. גבאי
צילום: פלאש 90

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי מגיב היום (חמישי) להכרזתו מוקדם יותר השבוע של לפיד לפיה בכוונתו להחליף את נתניהו ואומר, "לפני כשנה התחלנו את המסע הגדול שלנו ואני אומר לכם: אני אהיה ראש הממשלה הבא של מדינת ישראל".

לדבריו, "הממשלה הזו שכחה מה זאת אחריות לאומית. ממשלה שמתעלמת מההשלכות של מעשים ואמירות. הם פוגעים במרקם שיצרנו במשך 70 שנה. מול פרויקט הפילוג הזה אנחנו עומדים היום, יש לנו אחריות ציבורית עצומה כאלטרנטיבה שלטונית".

גבאי הוסיף ותקף את לפיד ומפלגתו, "לצערי, חברינו ביש עתיד נכנעו. הם הרימו דגל לבן. הם מתחרים על תפקיד שר החוץ בממשלת נתניהו. אנחנו לא נשב בממשלת נתניהו – אנחנו נחליף את ממשלת נתניהו".

"יש לנו מדינה לשמור עליה, לפתח אותה. להבטיח אותה לדורות כמדינת מופת, כמדינה בטוחה, כמדינה שפויה וככזאת שנותנת תקווה לצעירים שלה. המפלגה שלנו, הדרך שלנו, היא הדרך שנותנת מענה לכל מה שישראל צריכה היום: ביטחון, חתירה לשלום, היפרדות מהפלסטינים, צדק חברתי וכלכלה איתנה", ציין גבאי.

"יש לנו נבחרת מצוינת. עם הנבחרת הזאת ואתכם, אנחנו נרכיב את הממשלה הבאה. אנחנו ננצח. נתניהו סיים את תפקידו ההיסטורי במדינת ישראל. אנחנו ננצח", הדגיש בסיום דבריו.