אברהם נגוסה: המדינה הבית של כולם

יו"ר ועדת העלייה של הכנסת קורא לחרדים להתגמש, "יהודי התפוצות שולחים את הילדים שלהם להתגייס בצבא, זו גם המדינה שלהם".

בני טוקר , כ"ו באלול תשע"ח

אברהם נגוסה
אברהם נגוסה
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר ועדת העלייה והקליטה של הכנסת, ח"כ ד"ר אברהם נגוסה מהליכוד, קורא בערוץ 7 לחרדים להתגמש ולהכיר בעוד זרמים של היהדות, כלשונו.

"יהדות התפוצות היא נכס אסטרטגי, כלכלי, דיפלומטי וביטחוני. אנחנו עם אחד, משפחה אחת וצריכים לצמצם כמה שיותר את המחלוקות בין יהודי התפוצות למדינת ישראל שזו גם מדינה שלהם ולכן נעשה הכל שכל יהודי ירגיש שמדינת ישראל היא הבית שלו", אמר נגוסה.

"יש בוועדה לא פעם דיונים סוערים בנוגע להכרה בגיורים בחו"ל והכרה בזרמים שונים ביהדות. כל יהודי צריך להרגיש שמדינת ישראל היא הבית שלו ותמיד מקבלים אותו. חלק מאותם יהודים שולח את הילדים שלהם להתגייס לצבא, הם שותפים לגורלנו וחשוב להתייחס אליהם בהתאם, שהם ירגישו שהם שייכים לכאן".

ח"כ נגוסה מאמין שאפשר למצוא פתרון גם בנושא מתווה הכותל, "ראש הממשלה מטפל בנושא, הממשלה הקציבה תקציב להכשיר את המקום לתפילה גם לזרמים אחרים. תמיד היו מחלוקות בעם ישראל אבל תמיד ידענו למצוא פתרונות למחלוקות, אנחנו לומדים גם מהטעויות וזה בונה אותנו כעם. בכל משפחה צריכה להיות גמישות בשני הצדדים גם אצל החרדים וגם בזרמים השונים כי אין לנו ארץ אחרת".

לסיום מאחל נגוסה כי יהודי אתיופיה שנותרו באדיס אבבה יעלו ארצה בקרוב, "עד כה עלו כ-150 אלף יהודים מאתיופיה אבל עדיין נותרו אחים שלנו בגונדר ואדיס אבבה שממתינים לעלות לישראל. הממשלה החליטה ב-2015 לעלות אותם ועד כה עלו רק 1300 יהודים. אנחנו דורשים מהממשלה להמשיך ולהעלות אותם כדי שהמשפחות יתאחדו כאן בארץ ולסיים את הסבל הזה".