השב"כ מרתיע, מסכל ומכריע

ראש הממשלה נתניהו ערך הרמת כוסית עם גופי הביטחון השונים ושיבח את עבודתם. "סומך עליכם, רואה מה אתם עושים".

ניצן קידר , כ"ו באלול תשע"ח

הרמת הכוסית של ראש הממשלה בשב"כ
הרמת הכוסית של ראש הממשלה בשב"כ
צילום: קובי גדעון, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף היום (חמישי) באירועי הרמת כוסית לרגל השנה החדשה עם גופי הביטחון: פורום מטכ"ל, שב"כ, הועדה לאנרגיה אטומית ומערך הסייבר הלאומי.

לעובדי השב"כ אמר נתניהו, "השב"כ מרתיע, מסכל ומכריע יום-יום, שעה-שעה, את מבקשי נפשנו. מאות, אין יום, אין יום שאין סיכול. אין יום שאין פעולה שנמנעה.

''ואם מדינת ישראל נראית אחרת מהזעזוע שפוקד את אזורנו, וממה שקורה במדינות מסביבנו, והיא נראית אחרת מאוד, זה לא משום שאין התקפות או ניסיונות תקיפה. זה משום שיש הגנה, סיכול והרתעה. חלקכם בזה הוא אדיר".

הוא הוסיף, "הלוואי שיכולתי לפרט לאזרחי ישראל יום יום את הדו"חות שאני מקבל, או את המבצעים שאני מאשר. קל לי לאשר אותם, כי אני סומך עליכם, אני רואה מה אתם עושים. עכשיו אנחנו נדרשים להיערך לעתיד".

בהמשך קיימו ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן והרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט הרמת כוסית לרגל השנה החדשה עם פורום מטכ"ל, וכן סיור בבית ראש הממשלה ההיסטורי בקריה בתל אביב, שעבר תהליך שימור ושחזור וקבעו מזוזה במקום.

ראש הממשלה אמר במהלך הסיור, "אני רוצה לברך את המטה הכללי לקראת השנה החדשה. אני מאמין בכם, אני מאמין בצה"ל וביכולות שלנו לעמוד מול כל האתגרים בהצלחה יתרה למען ביטחון ישראל. שנה טובה".