''שנה טובה'' מהנשיא ליהודי העולם

"שתהיה שנה של שקט ושלווה, של גאווה ישראלית ושל תקווה ישראלית. שנדע לפעול יחד, ושנתעקש לעשות טוב. שנה טובה מירושלים".

ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ח

ריבלין
ריבלין
Mark Neiman / GPO

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, שלח ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל וליהודי העולם.

ברכת הנשיא:

"אזרחי ואזרחיות ישראל היקרים, שנה טובה! עומדים אנו בשעריה של שנה עברית חדשה, שנת תשע"ט. במסורת היהודית יש חיבור ייחודי בין תחושת ההתחדשות, ההבטחה, ההתחלה והתקווה שמביאה איתה השנה החדשה לבין המחויבות שלנו להביט אל השנה שחלפה ולערוך חשבון נפש, במישור הפרטי, החברתי והציבורי, כיחידים, כחברה וכעם.

''שנת תשע"ח, הייתה שנת השבעים לתקומת מדינת ישראל. עבור בני הדור שלי, דור התקומה, מדינת ישראל לעולם לא תהיה דבר מובן מאליו. היא עדיין נס, עוד לא תמו כל פלאיה. בסיורים שלי לאורכה ולרוחבה של הארץ אני פוגש את הניסים פנים אל פנים. אלה ניסים של יומיום. בעוטף עזה וברמת הגולן, בגליל, בנגב ובערבה, בשפלה, בבקעה ובגב ההר, מצפון ומדרום.

מדינת ישראל מובילה בפיתוח ובהמצאה, ביזמות ובחדשנות, במדע, בתעשייה, בטכנולוגיה, ברפואה ובמחקר. אנחנו מעצמת סטארט-אפ, בעולם רואים בנו פלא. אנו חווים צמיחה ופריחה בחקלאות, בחינוך, בתרבות ובספורט. יש לנו את צה"ל, מהצבאות החכמים והטובים בעולם. אזרחי ואזרחיות ישראל, כל זה בזכותכם. אתם, אנחנו, המרכיבים את החברה הישראלית, אחראים לכל הניסים האלה. נכון, יש לנו עוד מה לתקן, אבל יש לנו גם כל כך הרבה במה להתגאות!

''בפרוש השנה העברית החדשה שנת תשע"ט, אני רוצה לברך כל אחת ואחד מכם מעומק ליבי בשנה טובה. ברכה מיוחדת שלוחה לאנשי כוחות הביטחון אשר על המשמרת, ולבני משפחותיהם. וזו תפילתי לשנה החדשה: שתהיה שנה של שקט ושלווה, שנת ברכה וגאווה לערכים המכוננים ומייחדים אותנו כחברה וכמדינה יהודית ודמוקרטית. שנה שבה ניטיב לראות שהכוחות המחברים בינינו חזקים יותר ממה שמפריד בינינו.

''שנה של עשייה, שנה של גאווה ישראלית ושל תקווה ישראלית. שנדע לפעול יחד, ושנתעקש לעשות טוב. 'תִּכְלֶה שָׁנָה וְקִלְלוֹתֶיהָ תָּחֵל שָׁנָה וּבִרְכוֹתֶיהָ' שנה טובה מירושלים!".