צה"ל תקף מחבלים ששיגרו בלוני תבערה

כלי טיס של צה"ל תקף חוליית מחבלים ששיגרה בלוני תבערה בצפון עזה. בהמשך היום צפויות הפגנות ענק סמוך לגדר הגבול.

עדו בן פורת , כ"ז באלול תשע"ח

טרור העפיפונים
טרור העפיפונים
צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90

כלי טיס של צה"ל תקף הבוקר (שישי) חוליית מחבלים ששיגרה בלוני תבערה בצפון רצועת עזה לעבר שטח ישראל.

לפי דיווחים פלסטיניים, שני בני אדם נפצעו כתוצאה מהתקיפה. בהמשך היום צפויות הפגנות ענק סמוך לגדר הגבול עם עזה.

נציין כי בשבועות האחרונים חלה ירידה במספר השריפות שפרצו ביישובי עוטף עזה כתוצאה מבלוני התבערה והעפיפונים ששיגרו ערביי רצועת עזה לעבר ישראל.

בתוך כך, העיתון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון דיווח כי יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, איים לנתק את הקשרים עם ישראל, במקרה שיושג הסכם הסדרה בין ישראל לחמאס.

ביום רביעי האחרון החליטה ישראל לסגור את מעבר ארז ברצועת עזה עד לתיקון הנזקים שנגרמו כתוצאה מהתפרעויות של מאות פלסטינים שהשחיתו את תשתיות המעבר בצדו הפלסטיני.

יום קודם לכן שוחח יחיא אל-סינוואר, מנהיג תנועת חמאס, עם צעירים בעזה, והאשים גורמים פלסטיניים רשמיים בשיתוף פעולה עם המודיעין הישראלי לסיכול הסכם הפיוס הפנים פלסטיני.

"כשלנו ביישום והבאת הפיוס לכלל הצלחה ועדיין מצב הפילוג נמשך למרבה הצער", אמר סינוואר וציין כי קיימות שתי גישות לפיוס, האחת (זו של חמאס) הרוצה פיוס המבוסס על אחדות ושותפות אמיתית, והאחרת (של הרש"פ) המבוססת על צד מנצח וצד מובס.

הוא הוסיף, כי ''תהלוכות השיבה'' יימשכו, שכן זו הדרך שבה הארגונים והפלסטינים מביעים ''התנגדות לכיבוש ולתוכניות לחסל את הבעיה הפלסטינית''.

לדבריו, הפלסטינים קיבלו החלטה להביא להסרת המצור בכל מחיר ובכל האמצעים האפשריים ו"מי שהדבר אינו מוצא חן בעיניו יכול לשתות את מי ים עזה".

עוד אמר סינוואר, "אנחנו איננו רוצים במלחמה אלא מעוניינים בייצוב הפסקת האש מ-2014, ואולם אין משמעות הדברים שאיננו מוכנים לבלום תוקפנות, אלא אנו במוכנות מלאה ובכוננות יחד עם ארגוני המאבק".