האב השכול קורא לחשבון נפש

פרופ׳ שמחה גולדין: ראש הממשלה צריך לשמוע מה אומר ליאור לוטן וצריך לעשות עם עצמו חשבון נפש.

אורלי הררי , כ"ז באלול תשע"ח

שמחה גולדין היום
שמחה גולדין היום
צילום: ללא קרדיט

למעלה מ-150 איש הגיעו בצהריים לאירוע מפגן העוז שמקיים ״מסדר הדר״ זה השבוע ה-19 באנדרטת ״חץ שחור״ מול עזה.

בין משתתפי המפגן השבוע היו ח״כ חיים ילין (יש עתיד), ראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר, ראש מועצת אשכול גדי ירקוני, אלונה בראון מכפר עזה מובילת מחאת דור הקסאמים ומשפחת גולדין.

פרופ׳ שמחה גולדין קרא לראש הממשלה נתניהו לעשות עם עצמו חשבון נפש לקראת השנה החדשה, "מי שרואה את הדברים שאומר מתאם השבויים והנעדרים הקודם, אל״ם במיל׳ ליאור לוטן, מבין עד כמה ממשלת ישראל לא עשתה את מה שהיתה יכולה ואפילו לא את מה שהיתה צריכה לעשות בהקשר של השבת הבנים. ליאור התפטר כי הממשלה לא עשתה דבר.

"ראש הממשלה צריך לעשות חשבון נפש עם עצמו. כי הממשלה בראשותו החמיצה הזדמנויות, לא ניצלה הזדמנויות ולא עשתה את מה שהיתה צריכה לעשות כדי להחזיר את הדר, אורון, אברה והישאם.

גולדין הוסיף עוד "אנחנו כבר חמישה חודשים אחרי תחילת האירועים בגבול עזה ומסתבר שחזרנו לנקודת ההתחלה. אין שקט ואין הסדרה. משפחת גולדין לא רוצה מלחמה ואנחנו גם לא רוצים עוד חיילים שיפלו בהפסקת אש עם חמאס. אנחנו רוצים שהממשלה תביא שקט אמיתי ותחזיר את הבנים הביתה".

ראש מועצת אשכולי, גדי ירקוני הוסיף, "לקראת ראש השנה, אני פוגש בשבועיים האחרונים את החיילים שמשרתים באזור ואני אומר להם שמשפחת גולדין נלחמת עבורם. חובתנו להשיב את הבנים הביתה ואסור לנו לחזור בפעם הבאה לסיטואציה הזו שהבנים שלנו נשארים בידי האויב".

ראש מועצת שער הנגב, אלון שוסטר, אמר "אני חושב שהיום כבר לכולם ברור שלא תהיה הסדרה, ולא יהיה שקט ולא תהיה שום מחווה בלי החזרת הבנים תחילה".