איראן? חמאס? חיזבאללה? דעא״ש?

"כל מה שקורה בחוץ פחות מאיים עלינו ממה שקורה לנו בפנים. תראו איזה פוליטיקה של שיסוי ופילוג לצורך הישרדות, נהייתה פה".

חזקי ברוך , כ"ח באלול תשע"ח

משה יעלון
משה יעלון
Photo by Flash90

שר הביטחון והרמטכ״ל לשעבר משה (בוגי) יעלון השתתף באירוע שבת תרבות ברמת השרון בהנחיית דפנה ליאל.

״הצביעה הפשטנית לימין שמאל יוצרת בעיה. רוב אזרחי ישראל מבינים שאין סיכוי להסכם קבע עם הפלסטינים בטווח הנראה לעין. הקואליציה הנוכחית מובילה אותנו למצב של הקצנה, למדינה דו לאומית אפילו תיאוקרטיה דו לאומית וזה מסוכן. לכן לדעתי, כוחות פוליטיים שבין הימין הממלכתי לשמאל הציוני צריכים לשתף פעולה כדי להחזיר את המדינה למסילה״

"במישור המדיני מול הפלשתינים חשוב לזכור שכל פעם שניסינו לקצר דרך על בסיס איזושהי אשליה ספגנו אלימות קשה. הפלשתינים תלויים בנו כמו תאומים סיאמיים, בכל מישורי החיים. יש לזה חסרונות אבל יש בזה גם יתרונות. עובדה שעם כל מה שקורה בעזה הפלשתינים ביהודה ושומרון לא מצטרפים, למה? כי הם תלויים בנו כלכלית, בתשתיות ואפילו בביטחון. אבו מאזן יודע שהוא תלוי בפעילות הביטחונית שלנו. שבעים אחוזים מסיכול הטרור, שמאיים גם על שלטונו ביו״ש, מתבצע על ידי כוחותינו. זה מצב מורכב מכדי למצות ולסכם אותו באמירות וסיסמאות שטחיות".

"אני מקים כח פוליטי עצמאי ונערך לבחירות. ברגע שנדע מתי הולכים לבחירות בשנה הקרובה בין אם זה ברבעון הראשון או האחרון של השנה אז נעמוד למבחן הציבור. אני לא חושב שנכון שכל אחד ילך לבד ולכן אני קורא לחיבורים אפילו לפני הבחירות כדי שהציבור ישתכנע שיש פה כח שיכול להחזיר את המדינה למסילה, בתנאי שהחיבורים יתנו מכפיל כח בו אחד ועוד אחד שווים יותר משתיים. אני את האגו שם בצד, כבר הוכחתי את זה. אני אעשה את מה שטוב ונכון למדינת ישראל. אני לא עושה את כל המהלך הזה כדי להצטרף למישהו שאיבדתי באופן מוחלט את האמון בו, לא אשב בממשלה בראשות נתניהו גם אם אשב באופוזיציה״.

"אני מדבר על הקמת מפלגה שיש לה יומרה להוביל את המדינה. היא צריכה לעסוק בהכל, לא להניף דגל אחד. לא מפלגת נישה. לכן כבר כשנתיים יושבים איתי צוותים של מומחים והכינו תכניות עבודה מגובות במקורות תקציביים לבריאות, לחינוך, לרווחה, לדיור, לתחבורה, לכל תחומי החיים. קוראים לה תכנית ״ישראל 10״ כי אני מאמין שלמדינה חייבת להיות תכנית עבודה רב שנתית בדיוק כפי שעשיתי במשרד הביטחון״".

"איראן? חמאס? חיזבאללה? דעא״ש? כל מה שקורה בחוץ פחות מאיים עלינו ממה שקורה לנו בפנים. תראו איזה פוליטיקה של שיסוי ופילוג לצורך השרדות, נהייתה פה".

"המשטר האיראני צריך להיות תחת לחץ. הסנקציות הכלכליות חשובות ונותנות אותותיהן. אני חושב שאם המנהיג העליון יאלץ שוב לבחור בין המשך המאמץ הגרעיני לבין הישרדות פוליטית הוא יבחר בהישרדות בדיוק כפי שבחר באותה דילמה בעבר, ולכן לשם צריך לכוון".

"זו היתה טעות להבליג ולא להגיב מיד על טרור העפיפונים ובלוני התבערה. זו הפרת ריבונות שהיה צריך להתייחס אליה בחומרה מהרגע הראשון ולא לתת לה להתפתח כפי שהתפתחה. אני שמח שבסופו של דבר התעשתו והתחילו להגיב ולהתייחס אליה נכון".