עוצמה יהודית: להציל את נצרת עילית

ראשי עוצמה יהודית ערכו לפני השבת סיור בנצרת עילית לקראת הבחירות לרשות המקומית. ח"כ יוגב: לא שמעתי עליכם בשנים האחרונות בעיר.

אורלי הררי , כ"ח באלול תשע"ח

נצרת עילית
נצרת עילית
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

ראשי עוצמה יהודית, ברוך מרזל ועו"ד איתמר בן גביר, המשמש גם כיו"ר מטה המפלגה בבחירות המונציפליות, ערכו לפני השבת סיור בנצרת עילית לתמיכה במועמדת סיעת האיחוד היהודי בראשות מנחם גנדל למועצת העיר.

השניים נפגשו עם גנדל ועם חברי סיעתו והביעו תמיכה ברשימה ובפעילות שנועדה להציל, כלשונם, את נצרת עילית.

"אנחנו פועלים בנצרת עילית מזה שנים רבות ומכירים את הבעיות בעיר, יש גם תא של להב"ה בתוך העיר שנועד למנוע ניסיון התבוללות ואנו פועלים מזה זמן נגד ניסיון ההשתלטות ודחיקת יהודים מהעיר.

שמענו מגנדל שאכן הבניה החרדית בהר יונה היא פרוייקט חשוב ועצום, אך לצערנו זה ודאי לא מספיק וצריך גם להיאבק בגורמים אנטי יהודים, שאפשרו להם להיכנס לעיר והם פועלים להפוך אותה לעיר ערבית. רשימת האיחוד היהודי היא אחד הדברים הטובים שקרו לעיר בשנים האחרונות וכוח למנחם גנדל וחברי סיעתו הוא כוח לעם היהודי ולארץ ישראל", אמר מרזל.

עו"ד בן גביר הוסיף "במסגרת הערכות של עוצמה לישראל לבחירות המקומיות אנחנו נריץ מועמדים רבים בערים שונות בארץ. בשבועות אחרונים נפגשנו עם עשרות מועמדים וגם פעילים רבים שלנו השתלבו ברשימות השונות בבחירות המקומיות ואנחנו נפרסם על תמיכה בהם.

פתחנו את המסע שלנו בנצרת עילית, דווקא במקום שבד"כ לא זוכה להתייחסות רבה של הפוליטיקאים בישראל, אך מדובר במבחן אמיתי: יש יהודים שחוששים ללכת ברחובות מסויימים, יש אזרחים בתוך העיר שמניפים את דגלי ארגון הטרור ויש הזנחה רבה של מקום שיכול להיות פנינת חמד של ממש. נתמוך בחברי סיעת האיחוד היהודי, ונקרא לכל תושבי העיר להצביע לסיעה שבעזרת השם יתברך תהיה הפתעת הבחירות דווקא בגלל האחדות האמיתית בין הגוונים השונים בנצרת, והחיבור בין זרמים שונים דתיים וחילוניים, אנשי הציונות הדתית וחרדים והכל למען עם ישראל וארץ ישראל".

ח"כ מוטי יוגב: לשון הרע, בושה לישראל

חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) הגיב לכתבה ופנה במסר לברוך מרזל, "תתביישו על הוצאת לשון הרע. זה לא עוצמה לישראל, זה לשון הרע ובושה לישראל".

יוגב הוסיף "ברוך השם בשנים האחרונות, זכינו להיות שותפים להבאת עשרות משפחות צעירות לנצרת עילית בשיתוף ראש העיר ושלוש קהילות: הגרעין של קרן קהילות, תורת החיים וחב"ד, לסייע לישיבת ההסדר, לסייע לבני מנשה ולעולי אתיופיה בעיר, להביא תקציב לאברכים בעיר, לסייע למוסדות חינוך, לדאוג למקומות עבודה למשפחות שהגיעו לעיר, לתקצב שבתות גיבוש ופרויקטורית שפועלת במרץ למען כל אלה. ליצור עד היום 3 אירועים שחיזקו את הקהילות ופעילות נוספת והכל בשיתוף פעולה עם גורמים רבים בעיר וגורמים נוספים.

לדחוף שרים ומשרדי ממשלה ואף את ראש הממשלה לפעול למען חיזוק נצרת עילית. לא שמעתי עליכם בשנים האחרונות בעיר. ערב ראש השנה, לא עשיתם סיבוב על מי שפועל בעיר ולמענה ובשנים שקדמו לי היה זה אורי אריאל שמסר נפשו על העיר. ערב ראש השנה עשיתם סיבוב על מערכת כיחסים ביניכם לבין הקב"ה. ברכת שנה טובה לכם. שנה של בריאות, שמחה והצלחה בכל פועלכם. כתיבה וחתימה טובה".