חמאס: הרש"פ מעוניינת בהמשך המצור

בכיר בחמאס מאשים את אבו מאזן בטרפוד הפיוס, בקידום עסקת המאה ובאחריות להמשך המצור על עזה.

דלית הלוי , כ"ח באלול תשע"ח

אבו מאזן והנייה
אבו מאזן והנייה
צילום: רויטרס

איסמאעיל רדוואן, מבכירי תנועת חמאס ברצועת עזה, תוקף את יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) על דבריו על פגישותיו העיתיות עם ראש השב"כ והתיאום הביטחוני עם ישראל.

בכנס שערך עיתון חמאס "אל-ריסאלה" אמר רדוואן, כי דבריו של אבו מאזן עומדים בסתירה מוחלטת להחלטות המועצה המרכזית והמועצה הלאומית של אש"ף.

עוד אמר רדוואן, כי הדברים מבטאים את הסתירה במדיניות אבו מאזן אשר מצד אחד מדבר על המאבק בעסקת המאה ובאותה עת ממלא תפקיד מרכזי ביוזמה המדינית של ארה"ב באמצעות המשך התיאום הביטחוני והמפגשים עם המודיעין האמריקני.

רדוואן ציין, כי אין הוא רואה גישה רצינית מצד אבו מאזן או תנועת 'פתח' בנוגע להסכם הפיוס עם חמאס בהדגישו, כי כל הארגונים הפלסטיניים תמימי דעים שצריך להסיר את הסנקציות הכלכליות שהטילה הרש"פ על רצועת עזה כתנאי מקדים לפיוס.

בנוגע ל"הסדרה" עם ישראל אמר רדוואן, כי מטרת המגעים המתקיימים הינה לבסס את הסכם הפסקת האש משנת 2014 על פי הקונצנזוס הפלסטיני וללא תשלום מדיני כלשהו.

הוא האשים את הרש"פ בהתנגדות לרגיעה כיוו שהיא, לדבריו, מעוניינת להמשיך את המצור על רצועת עזה בניסיון להכניע את העם הפלסטיני בעזה.