ארה"ב סוגרת את משרדי אש"ף בוושינגטון

מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה כי המהלך בא בעקבות סירובם של הפלסטינים לשוב לשולחן הדיונים עם ישראל. נתניהו מברך

ערוץ 7 , ב' בתשרי תשע"ט

הנשיא טראמפ חותם על הסנקציות החדשות נגד איראן
הנשיא טראמפ חותם על הסנקציות החדשות נגד איראן
צילום: הבית הלבן

מחלקת המדינה האמריקנית הודיעה (שני) על סגירת משרדי אש"ף בוושינגטון, זאת במחאה על סירובם של הפלסטינים לשוב לשולחן המשא ומתן עם ישראל.

"ארצות הברית ממשיכה להאמין במו"מ ישיר בין ישראל לפלסטינים וזו הדרך היחידה להתקדם", נמסר.

היועץ לביטחון לאומי ג'ון בולטון אמר כי מדובר במהלך המהווה חלק משורת צעדים שנועדו להתמודד עם איומים מצד מדינות שונות לתבוע את ארצות הברית בבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג, בטענות לביצוע פשעי מלחמה באפגניסטן ובמקומות נוספים.

הוא הסביר כי ההחלטה בעניין אש"ף נובעת מפנייתם של הפלסטינים לבית הדין הפלילי, וכיוון שישראל היא בת ברית קרובה של ארצות הברית. "אנחנו נעמוד לנצח לצד בעלת בריתנו ישראל", הצהיר בולטון.

גורם מדיני בישראל בירך על החלטת הממשל. "פניית הפלסטינים לבית הדין הבינלאומי והסרבנות לשאת ולתת עם ישראל וארצות הברית אינם הדרך לקדם שלום, וטוב שוושינגטון נוקטת עמדה ברורה בנושא זה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בירך על ההחלטה, "ארה"ב קיבלה את ההחלטה הנכונה באשר לנציגות אש"ף בוושינגטון. ישראל תומכת בפעולות האמריקניות שנועדו להבהיר לפלסטינים שהסירוב למו"מ והנסיונות לתקוף את ישראל בפורומים בינ"ל לא יקדמו את השלום".

ברשות הפלסטינית גינו את ההחלטה. חבר המועצה המחוקקת סאיב עריקאת אמר כי "זכויותיו של העם הפלסטיני אינן למכירה, לא ניכנע לאיומי האמריקנים ולבירונותם. אנו קוראים לבית הדין בהאג לפתוח בחקירה מיידית של פשעי ישראל".