השר ארדן:
טראמפ מפרק את השקר הפלסטיני

השר לביטחון הפנים מברך על סגירת משרדי אש"ף בוושינגטון ודורש לחקור את ההדלפות מצמרת המשטרה. "מידע סודי מצא את דרכו לתקשורת".

ערוץ 7 , ג' בתשרי תשע"ט

גלעד ארדן
גלעד ארדן
צילום: קובי ריכטר/TPS

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן (הליכוד) מברך על החלטת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לסגור את משרדי אש"ף בוושינגטון.

"השמחה מצעדי טראמפ מאוד מובנת. סוף סוף בא מנהיג המעצמה הגדולה בעולם ומפרק את השקר הפלסטיני. מה אם היו מגעים רשמיים עם הרשות? מניח שהיינו מתכנסים בליכוד לסיעור מוחות כדי להחליט מה עולה על השולחן, אבל היום אין בזה צורך", אמר ארדן לרשת ב'.

השר ארדן הדגיש כי הוא תומך בהחלטת החוק הישראלי על שטחי C ביהודה ושומרון. ארדן התייחס גם להדלפה מצמרת המשטרה של בדיקת הפוליגרף של המועמדים למפכ''לות. "היה ראוי שתיפתח חקירה פלילית כבר מזמן לגבי ההדלפה של בדיקות הפוליגרף ואיך מידע כה רגיש וסודי מצא את דרכו לכלי התקשורת.

''פניתי ליועמ"ש כדי לפתוח בחקירה וראיתי ששרת המשפטים הביעה את אותה העמדה. לא שוחחתי על זה עם המפכ"ל", סיפר השר לביטחון הפנים.

ביום ראשון האחרון סיירו יחד מפקד מחוז ירושלים ניצב יורם הלוי ומפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך בשוק מחנה יהודה בירושלים, על רקע הקרב על המפכ"לות והדיווחים לפיהם אלשיך מנסה לטרפד את מינויו של הלוי למפכ"ל.

על פי דיווח ב"ישראל היום", הלוי התייחס לדיווחים ולהדלפות על בדיקת פוליגרף שעבר כביכול והציבה סימן שאלה על מועמדותו. "אתם מתעסקים כרגע בדבר הזה. צר לי כי זה פוגע באנשים. זה פוגע בי ובמשפחתי", אמר והוסיף: "זה פוגע בפרטיות שלהם, זה פוגע במשפחה, זה פוגע בסביבה שהם נמצאים בה, ובטח אחרי כל כך הרבה שנים בארגון זה פוגע".

בתשובה לשאלה האם הלוי ראוי להיות מפכ"ל, אלשיך השיב כי "כל קציני משטרת ישראל מפכ"לים ראויים, עתידיים, וברגע שיוכרז שמחליפים מפכ"ל, כל מי שיתמודד יתמודד. אני מניח שגם יקראו לי להגיד את חוות דעתי ואגיד את חוות דעתי. בניגוד לכל מה שפורסם, אנחנו לא מייצרים רכילות ולא שום שיג ושיח בנושא, קצינים בכירים בתקשורת ואפילו דוחים את זה בשאט נפש".