''הפלסטינים עברו כל גבול''

השר יובל שטייניץ הגיב להחלטת ארצות הברית לסגור את נציגות אש"ף בוושינגטון: "טראמפ החליט לא להפנות את הלחי השנייה".

ערוץ 7 , ג' בתשרי תשע"ט

השר יובל שטייניץ
השר יובל שטייניץ
צילום: מארק ישראל סאלם, פלאש 90

שטייניץ: הגיע הזמן שאבו מאזן ידע שיש מחיר להשתלחיות שלו

שר האנרגיה וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני יובל שטייניץ (הליכוד) הצטרף הבוקר (רביעי) לברכת ראש הממשלה על ההחלטה לסגור את נציגות אש"ף בארצות הברית.

"אני מופתע שההחלטה לא קרתה קודם. הפלסטינים כבר עברו כל גבול בסירובם לשיחות על הסכם שלום באופן פומבי. לא הייתי מעלה בדעתי שאבו מאזן היה מעז לאחל לולדימיר פוטין שייחרב ביתו כפי שאיחל לנשיא האמריקאי, זו המדינה שהסיוע שלה לפלסטינים הוא הגבוה ביותר. הם עברו את כל הגבולות במטרה לפגוע בישראל ולכן ארצות הברית צודקת בהחלטתה עקב אי התקדמות בצעדי השלום", אמר שטייניץ לרדיו 103FM.

כשנשאל אם ישראל הייתה מעורבת במהלך סיפר: "אני לא חושב שהיה צורך לכך. בארצות הברית יש ממשל שהחליט שלא להגיש את הלחי השנייה לסטירות שקיבל מאבו מאזן. דבריו של אבו מאזן לנשיא ארצות הברית שבעצם הופנתה לארצות הברית כולה הייתה חסרת אחריות וחסרת תקדים. איזה עוד מנהיג היה מדבר כך כלפי ארצות הברית. הגיע הזמן שהפלסטינים ידעו שיש מחיר להתנהלותם מולנו ובזירה הבינלאומית".

"מה שאבו מאזן עשה בשנה האחרונה עבר כל גבול", הדגיש השר שטייניץ, "רמת ההסתה נגד ישראל ונגד העם היהודי היא יותר גבוהה משהייתה בתקופת ערפאת. אבו מאזן הוא מנהיג אנטי ישראלי שמסית נגד קיומה של מדינת ישראל. כל המהלכים של הפלסטינים לאו"ם, למועצת הביטחון, לבית הדין הבינלאומי ואפילו לפיפ"א בניסיון להרחיק את ישראל היא מתקפה פרועה שנוגדת את כל הרעיון וניסיון לדו קיום ואסור להבליג על כך. אלו דברים שהגיע הזמן שהפלסטינים ישלמו עליהם מחיר. שיקדמו לשלום ודו קיום או שישלמו מחירים".

לקראת שנת הבחירות הצפויה לנו פירט שטייניץ את מטרותיו לקדנציה הבאה בכנסת: "החיים הפוליטיים גובים מחירים לא פשוטים בכל הרמות אך יש גם סיפוק עצום מהתרומה למדינת ישראל. אני מתכוון להמשיך ולעשות במשרדי גם בעתיד. הליכוד הוא ביתי והוא גם מפלגת השלטון שדרכה אנחנו מצליחים לקדם את מדינת ישראל מבחינה ביטחונית, מדינית וגם אנרגטית".

לסיום התייחס השר לסוגיית מינוי המפכ"ל הבא למשטרת ישראל ותמך בהחלטת השר גלעד ארדן לחקור את פרשת גל הירש: "לא אתערב בהחלטות של השר ארדן אך אני חושב שהוא עשה נכון כשהחליט לחקור את פרשת גל הירש ופרשת המינויים במשטרה. אלו דברים שיש לברר אותם לעומק. אינני יודע אם היה שם סיכול ממוקד אך ההתרשמות שלי לא טובה.

"זה מזכיר לי את סיפור פרשת הרפז בצה"ל. אנחנו שומעים כל פעם מחדש על מינויים, נתקלים בכל מיני ספינים וחיסולים פוליטיים. זה לא צריך לקרות. אינני יכול לחוות דעה מי מתאים יותר לתפקיד אך יש לשים לסוגיה הזו סוף".