15 מיליון למלחמה בעוקץ אזרחים ותיקים

השרה גמליאל תקצה תקציב לתכנית לאומית למיגור תופעת ההונאות הפוגעת בעיקר בקשישים.

חזקי ברוך , ג' בתשרי תשע"ט

גילה גמליאל
גילה גמליאל
צילום: יונתן זינדל

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, הודיעה הערב (רביעי) כי תקצה 15 מיליון שקלים לקידום תכנית לאומית למיגור תופעת הונאות השיווק כנגד אזרחים ותיקים.

זאת בעקבות התרבות הדיווחים על אזרחים ותיקים שנפלו קורבן להונאות שיווק טלפוניות.

מטרת התוכנית היא לייצר צעדים שיאפשרו לממשלה להתמודד באופן משמעותי יותר עם התופעה.

הצעדים יכללו קידום חקיקה שתחמיר את הענישה והקנסות לחברות שיונו אזרחים ותיקים, הקמת מוקד אשר יספק לאזרחים הוותיקים מענה באשר לזכויות, לנהלים ולדרכי ההתמודדות, וכן יטפל בתלונות מול החברה שהונתה אותם.

בנוסף מציעה התוכנית יינתן ייעוץ משפטי לאזרחים הוותיקים שנפגעו ואף סיוע משפטי לטיפול בתובענות פרטיות של האזרחים הוותיקים למול החברות והגופים שהונו אותם.

עוד במסגרת התכנית, יפעל המשרד לשוויון חברתי להעמדת כלים דיגיטליים להתמודדות עם תופעת העוקץ הטלפוני, כדוגמת מאגר "אל תתקשרו אליי", שהמשרד לשוויון חברתי מקדם יחד עם משרד הכלכלה והרשות הלאומית להגנת הצרכן בימים אלו.

השרה גמליאל הסבירה כי המהלך הוא כורח המציאות. "לא נפקיר את האזרחים הוותיקים, נילחם במוגי הלב הנאלחים שמנצלים אזרחים ותיקים ועושקים את כספם. אפגש בהקדם עם ראשי הבנקים וחברות האשראי, על מנת לקדם ביטול מידי לעסקאות הונאה ולספק מענה מידי לקרבנות. חשיבות המאבק, מחייבות הירתמות לאומית כוללת – של המדינה, החברה והכלכלה, רק יחד נשים לזה סוף. על כן, בראשית המושב אקדם הצעת חוק ממשלתית שתיתן מענה כולל לתופעה, ותוביל למיגורה".