הכרעת הדין במשפט נגד פדרמן

נועם פדרמן ובנו נאשמים שרדפו אחרי ערבי שיידה אבנים לעבר מכוניות. עו"ד איתמר בן גביר: "תביעה משטרתית אטומה"

ערוץ 7 , ג' בתשרי תשע"ט

נעם פדרמן
נעם פדרמן
צילום: אלירן אהרון

בית משפט השלום יכריע מחר (חמישי) את דינם של נעם פדרמן ובנו החייל במשפט בו מואשמים השניים כי רדפו אחרי מיידה אבנים וגרמו נזק לרכבים שחנו באזור.

האירוע התרחש בחודש דצמבר 2014, כשמחבל ערבי יידה אבנים לעבר כלי רכב בציר המחבר בין קרית ארבע לחברון. בסרטון הצבאי שהוגש לבית המשפט נראה רכב צבאי שמושלכות לעברו אבנים, אך החיילים היושבים בו נמלטו בנסיעה לכיוון קרית ארבע מבלי להגיב.

בשלב מסוים הגיע למקום הרכב של משפחת פדרמן נהוג בידי האב נעם, ויחד איתו הבן ששירת באותה תקופה בצה"ל. כאשר נזרקו לעברם אבנים הם עצרו את הרכב והחלו לנהל מרדף אחרי המחבל. במהלך הדיון גם הוכח כי תוך כדי האירוע נזרקו לעבר פדרמן ובנו אבנים מהגגות וכן נשמעו צעקות המורות לפגוע בהם.

באמצעות ענף תביעות מחוז ש"י, מבקשת המשטרה להרשיע את פדרמן ובנו בעבירות של חבלה במזיד ברכב. פדרמן מייצג את עצמו ואת בנו מייצג עורך הדין איתמר בן גביר. במהלך החקירות הנגדיות הסתבר כי שוטר שטען שהיה נוכח במקום מסר עדות שקר.

עו"ד בן גביר אומר לקראת הכרעת הדין כי "לנעם ובנו נשקפה סכנת חיים והם צריכים לעמוד על דוכן הצלשים ולא על דוכן הנאשמים. עצם הגשת האישום גרמה עוול - ובמקרה של מרשי, חייל בשירות סדיר בצה"ל, המקרה חמור שבעתיים. תביעה משטרתית שרודפת חיילים שמגיבים כלפי זריקת אבנים ומונעים רצח של תינוקות, היא תביעה אטומה אשר לא מבינה מה תכלית קיומה של מדינת ישראל".

נעם פדרמן הוסיף, "אני מקווה שבית המשפט יזכה אותנו מכל אשמה, אך מכל מקום אני שלם עם מה שעשיתי וסמוך ובטוח שאצל שופט כל הארץ אצא זכאי, שכן מעשי הצילו חיים. בציר בו פעל המחבל נסעו ילדים, נשים ותינוקות ואם לא היינו יוצאים החוצה, רודפים אחריו ומונעים את המשך יידוי האבנים, אסון גדול היה יכול להתרחש".