"טראמפ נהג בחוכמה, אירופה אנטישמית"

המזרחן ד"ר דוד בוקעי מברך על סגירת נציגות אש"ף בוושינגטון. "הפלסטינים התרגלו לשטיחים אדומים בכל העולם, זה נגמר".

בני טוקר , ד' בתשרי תשע"ט

טראמפ
טראמפ
Official White House Photo by Shealah Craighead

שהפלשתינים יפנימו את המסר

המזרחן ד"ר דוד בוקעי מברך על ההחלטה האמריקאית לסגור את נציגות אש"ף בוושינגטון, ומקווה שהמסר החד משמעי שיוצא מהבית הלבן יחלחל היטב ברמאללה.

"אש"ף במשך שנים התרגל לתנאים של סלבריטי, ולמרות היותו ארגון טרור הוא פתח נציגויות דיפלומטיות בכל העולם. לנציגות בוושינגטון היה מעמד של כמעט שגרירות", מספר בוקעי בשיחה עם ערוץ 7.

''טראמפ, בשונה מהמקובל בעולם הדיפלומטיה, מוכיח את עצמו כנשיא עם חשיבה מסודרת, כנשיא בלתי רגיל. הוא כמו לינקולן בשעתו והוא עקף כבר את רייגן. הוא נשיא בלתי רגיל".

בוקעי מקווה שהפלסטינים יפנימו את המסר החדש, "אמנם מדובר כאן באקט סימבולי לא מעשי אבל יש משמעות לכך שהפלסטינים לא יוכלו יותר להניף את הדגל שלהם בוושינגטון. הם לא יכולים מצד אחד להחזיק בסרבנות שלהם ובמעשי הטרור ומצד שני לקבל הכול.

''היום הפלסטינים מקבלים מליוני דולרים בעולם, הם מתקבלים בשטיחים אדומים וכמו ילד קטן שמקבל את כל מה שהוא רוצה בלי לתרום שום דבר, הם אומרים לעצמם שאם אנחנו מקבלים ממילא הכול אז למה להשתנות".

בוקעי מיצר על כך שמדינות אירופה ממשיכות לגבות את אבו מאזן, "מנהיגי אירופה ממשיכים להתחנף לפלסטינים ואומרים שהם יתנו להם כל מה שארה"ב תפסיק לתת. אירופה נותרה אנטישמית. טראמפ נהג בחוכמה וכמו איש עסקים הוא אומר ובצדק: אתם רוצים סיוע? תשלמו בעשייה מדינית. כולי תקווה שבעתיד גם אירופה תלך בעקבותיו".