השמאל מחבק את אלשיך

"ראש הממשלה רוצה מפכ״ל נוח שלא יחקור אותו", טען חבר הכנסת לפיד. אבי גבאי האשים: "שרי הליכוד מבקשים להלך אימים על שלטון החוק".

חזקי ברוך , ד' בתשרי תשע"ט

רוני אלשיך
רוני אלשיך
Photo by Avi Dishi/Flash90

בשמאל תוקפים את החלטת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן שלא להאריך את כהונתו של מפכ''ל המשטרה רוני אלשיך, וטוענים כי בליכוד מבקשים להחליף מפכ''ל בתקווה שמחליפו של אלשיך יתעסק פחות בחקירות ראש הממשלה.

''יש סיבה אחת - ואחת בלבד - לכך שכהונתו של רנ״צ רוני אלשיך לא הוארכה. ראש הממשלה רוצה מפכ״ל נוח, שלא יחקור אותו", טען חבר הכנסת יאיר לפיד (יש עתיד).

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי אמר כי ''לנתניהו ולכל שרי הליכוד שהקריירה הפוליטית שלהם תלויה בנתניהו, אסור היה להחליט בעניין עתיד המפכ"ל. להחלטה שלהם יש מטרה אחת – להלך אימים על שלטון החוק''.

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) קרא כי לקצוב מראש את כהונת המפכ''ל והרמטכ''ל, כך שהממשלה לא תוכן להאריך את כהונתם. ''את הפארסה המבזה הזאת של אופציית הארכת כהונה צריך לבטל מיד. נדרשת כהונה קצובה והחוק חייב לאפשר לראשי הצבא והמשטרה להיות עצמאיים מבלי שיחזיקו מולם את אופציית ההארכה''.

כאמור, השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, הודיע בצהריים (חמישי) למפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך, כי החליט שכהונתו לא תוארך וכי היא תסתיים כמתוכנן, בחודש דצמבר.

ארדן הודה למפכ"ל אלשיך על שירותו רב השנים ועתיר ההישגים למען ביטחון המדינה ואזרחיה.

השר יציג אחר הצהריים את המועמדים הסופיים שמהם יבחר את המפכ"ל הבא. על פי דיווחים יציג ארדן שלושה מועמדים: הניצבים יורם הלוי, משה אדרי ומועמד נוסף.

המפכ״ל אלשיך מסר ״משטרת ישראל עומדת בחזית ההגנה על דמותה, צלמה, ביטחונה ויושרתה של המדינה. משימות אלה הם צו מצפונה של משטרת ישראל. הן עמדו והועמדו למבחן ואני משוכנע שמשטרת ישראל תמשיך לעמוד על המשמר על עצמאותה של המדינה, חוסנה החברתי ואיכות חיי תושביה״.