תל אביב תוססת, האירוויזיון מצוין

ראש הממשלה נתניהו: ''תל אביב היא עיר בינלאומית, עיר תוססת, וכל העולם יראה את האירוויזיון ואת ישראל''.

ניצן קידר , ד' בתשרי תשע"ט

Eurovision
Eurovision
iStock

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לקיום אירוויזין 2019 בגני התערוכה בתל אביב.

"אנחנו מתברכים באירוויזיון בישראל. זה יהיה בתל אביב, זה יהיה אירוויזיון מצוין. תל אביב היא עיר בינלאומית, עיר תוססת, וכל העולם יראה את זה ואת ישראל", אמר נתניהו בפגישתו עם שר החוץ של יוון, ניקוס קוציאס, ושר החוץ של קפריסין, ניקוס כריסטודולידס.

נטע ברזילי שניצחה באירוויזיון 2018 בירכה על קיום האירוויזיון הבא בתל אביב, "אני שמחה שהאירוויזיון מגיע לישראל! אמרתי בהמון הזדמנויות ואומר גם עכשיו, הארץ שלנו קטנה ומרבית הערים נמצאות במרחק חצי שעה נסיעה אחת מהשנייה. חגיגות האירוויזיון יהיו בכל הארץ", הדגישה.

מוקדם יותר היום יצאה הודעה רשמית ולפיה תאגיד השידור האירופי ותאגיד השידור הישראלי "כאן" בחרו בתל אביב-יפו כעיר המתאימה ביותר לארח את תחרות האירוויזיון הקרובה לאחר בחינת ההצעות שנדרשו לאירוח התחרות.

על פי הסיכום, עיריית תל אביב-יפו תממן את האולמות בהם יתקיימו שלושת האירועים אשר ישודרו בשידור חי לכל העולם; שני אירועי חצי גמר ואירוע גמר ב"אקספו תל אביב- המרכז הבינלאומי לכנסים ותערוכות" (מרכז הירידים לשעבר) הכולל את ביתן 1 ו-ביתן 2.

כמו כן, תקיים העירייה מספר אירועים מרכזיים: טקס פתיחה ואירוע "השטיח האדום" ברחבת מוזיאון תל אביב לאומנות, טקס חילופי מפתחות הערים והגרלת חצאי הגמר בבית העיר ההיסטורי ברחוב ביאליק והקמת כפר האירוויזיון, "היורו ויליג'", בפארק צ'ארלס קלור, שיהיה פתוח לקהל הרחב למשך כ-10 ימים ויכלול הופעות של כוכבי עבר והווה של התחרות, מזון ושתייה והקרנות של חצאי הגמר והגמר.

לקראת האירוויזיון מתכננת העירייה להקים את עיר האירוויזיונים הגדולה בעולם. על פי נתונים מערים מארחות בעבר, קיים צפי להגעתם של כ-20 אלף תיירים לטובת האירוויזיון, אשר צפויים להכניס כ-100 מיליון שקלים ישירות לעיר.

זו תהיה השנה ה-64 בה מתקיימת התחרות בעולם, כאשר זו הפעם הראשונה בה התחרות תתקיים בתל אביב-יפו והפעם השלישית בה התחרות מתקיימת בישראל בכלל, מתוך ארבע פעמים בהן זכתה ישראל בתחרות.