ג'ארד קושנר:
הפלסטינים השמיצו, מגיע להם לאבד סיוע

חתנו של נשיא ארה"ב אופטימי בנוגע ל"עסקת המאה" שתפורסם בקרוב. "הסרנו את האמיתות השקריות, וכתוצאה מכך גדל הסיכוי לשלום אמת".

ערוץ 7 , ה' בתשרי תשע"ט

קושנר ונתניהו
קושנר ונתניהו
Photo by Matty Stern/U.S. Embassy Jerusalem

חתנו של הנשיא האמריקני דונלד טראמפ, ג'ארד קושנר, התראיין ל"ניו יורק טיימס" לקראת פרסום "עסקת המאה" שגיבש הממשל בתקווה להביא להסדר בין ישראל לפלסטינים.

קושנר הבהיר כי למנהיגים הפלסטינים "הגיע" להפסיד את הסיוע הכספי מארצות הברית לאחר שהכפישו את ממשל טראמפ.

"היו יותר מדי אמיתות שקריות שנוצרו והיה צריך לשנות. כל מה שעשינו זה להתמודד עם דברים שאנחנו רואים אותם ולא לפחד לעשות את הדבר הנכון. כתוצאה מכך, יש סיכוי רב יותר להשיג שלום אמת", טען קושנר המשמש כיועצו הבכיר של טראמפ.

"בכל משא ומתן שהייתי בו, לפני שאדם אומר 'כן', הוא אומר 'לא'. אם אבו מאזן הוא מנהיג רציני, הוא ילמד את תוכנית השלום של הממשל היטב אחרי שתפורסם".

ג'ייסון גרינבלט, שליחו של הנשיא דונלד טראמפ למזרח התיכון, אמר בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס כי הממשל האמריקני מוכן לספוג ביקורת מישראל לאחר פרסום התוכנית המדינית, אך לא פירט אילו חלקים בתוכנית עתידים לעורר ביקורת.

"נצטרך להגן על התוכנית בפני הישראלים והפלסטינים. אנחנו מוכנים לביקורת מכל הצדדים, אבל אנחנו מאמינים שזו הדרך הטובה ביותר קדימה עבור כולם", אמר גרינבלט. "הצדדים יצטרכו להחליט אם הם חושבים שהתוכנית יכולה לעבוד עבורם ולשפר את חייהם". גרינבלט הדגיש כי "אין שום פשרה על צרכי הביטחון של ישראל".