חדר אוכל צבאי - תשכחו ממה שהכרתם

בבסיס מחוז הדרום של פיקוד העורף לא יכלו יותר לראות את חדר האוכל עומד ריק מחיילים, והחליטו להפוך את המקום למפנק וביתי.

תומי שטוקמן, אתר צה"ל , ה' בתשרי תשע"ט

חייל שאוכל טוב ומרגיש שדואגים לו - יתפקד טוב
חייל שאוכל טוב ומרגיש שדואגים לו - יתפקד טוב
צילום: דובר צה"ל

חדר האוכל הוא נקודה מרכזית בכל בסיס, בו מוגשות שלוש ארוחות ביום, שבעה ימים בשבוע, במהלך כל תקופת השירות של הנמצאים בו. את ההבנה הזו לקחו בבסיס מחוז הדרום של פיקוד העורף צעד אחד קדימה - ויצרו לחיילי הבסיס חדר אוכל שאותו לא יכלו לדמיין לעולם.

״כשיצרנו את הסקיצה של חדר האוכל לפני שהתחלנו לשבת עם הקבלנים על תהליך השיפוץ, ידענו שהמטרה בראש ובראשונה היא להפוך אותו למטבח של שנות ה2000, כזה שמותאם לחיילים שלנו״, משתף קצין הלוגיסטיקה המחוזי, רס״ן גיל נאור, ״הוצאנו את כל הריהוט והכלים הישנים והחלפנו הכל - מהחלונות, עד כלי הבישול והמטבח ועד שילוב של אבן ירושלמית ושיש בעמדות ההגשה״.

״החיילים קודם כל אוכלים בעיניים ובתחושות״, הוא מוסיף, ״המתחם ממוזג, מרוהט בצורה מודרנית ונוחה, האוכל מחומם ומקורר במקום - החיילים רואים שמתייחסים לצרכים שלהם ברגע שהם נכנסים לאכול ארוחת צהריים".

לאחר השיפוץ, חדר האוכל בבסיס הפך למקום ממוזג ונעים לישיבה ולבילוי, ועכשיו הגיע הזמן לשפצר גם את מרכז העניינים - האוכל. ״שמנו דגש על מגוון״, מסביר רס״ן נאור, ״הוספנו עמדת מאפים מקונדיטוריה מקצועית שממוקמת בתוך המטבח, פינת בריאות לחיילים שמעדיפים להתאים לעצמם סלט אישי, ופרשנו עמדות שף שבהן אנשי המטבח מכינים לחיילים מנות שונות ממש מולם - במיידיות ויעילות״.

ואיך אפשר בלי קצת פינוקים לחיילים ומשרתי המילואים והקבע הרבים בבסיס? ״יש כמה דברים שמייחדים את חדר האוכל שלנו מהשאר״, הוא אומר בגאווה, ״הוספנו לחיילים שלנו ״שווארמייה״ פעם בשבוע, בה מכינים להם את המנות במקום, עמדת שתייה בטעמים שונים, ואפילו מכונת ברד שתיכנס ממש בשבועות הקרובים״.

במטבח החדש דאגו גם לא להשאיר את הטבעונים והצמחונים מאחור. ״אנחנו מקפידים להוסיף אופציות טבעוניות וצמחוניות לכל ארוחה״, מדגיש קצין הלוגיסטיקה, ״מפשטידות ועד פוקצ׳ות טריות, אף חייל לא יישאר רעב בגלל העדפותיו״.

וכמובן, בתקופת המועדים שנמצאת בעיצומה, דואגים להעלות את הרמה גם בארוחות החג השונות. ״בסוכות הקרוב כל החיילים שיסגרו ייהנו מארוחה מושקעת ומגוונת שרס״ר המטבח הרכיב במיוחד לחג, ותוגש להם בסוכה שצמודה לחדר האוכל״, הוא מתאר.

גם תנאי צוות המטבח השתפרו פלאים בבסיס המחוזי. ״פתאום חיילים רואים את צוות המטבח נהנה וחדוות העשייה מורגשת״, אומר רס״ן נאור בחיוך, ״מלבד שהתורים מחוץ לחדר האוכל הפכו לארוכים בכל שעות היום, עכשיו אפילו תורנות מטבח לא נראית רע כל כך״.

מערך המזון באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה, שאחראי על כל שיפוצי חדרי האוכל והמטבחים, שם גם הוא לנגד עיניו את המענה האיכותי, הטעים והנעים לכלל המשרתים, בבסיסים העורפיים ובשטח, ומכשיר את אנשיו במגוון תחומים וסוגי בישול.

״נלחמנו קשה יחד עם מפקד המחוז אל"ם יוסי כהן על המהלך הזה ולא ויתרנו עליו״, מסכם רס״ן נאור, ״חייל שאוכל טוב ומרגיש שדואגים לו - יתפקד טוב, ואם לשפוט על פי כמות החיילים וכמות הזמן בו הם נמצאים בחדר האוכל בשבועות האחרונים, התחושה הזו ממש ניכרת״.