משפחת המחבל: הזהרנו

משפחתו של המחבל שרצח את ארי פולד הי"ד טוענת כי הזהירה את מנגנוני הביטחון הפלסטינים שהוא יוצא לבצע פיגוע.

עדו בן פורת , ז' בתשרי תשע"ט

זירת הפיגוע
זירת הפיגוע
צילום: עמיחי גבאי/TPS

משפחתו של המחבל בן ה-16 שרצח את ארי פולד הי"ד בגוש עציון טוענת כי הזהירה את מנגנוני הביטחון הפלסטינים שהוא יוצא לבצע פיגוע במערת המכפלה, והם לא תפסו אותו.

"הודענו למנגנונים שהוא רוצה לבצע פיגוע", אמרו בני משפחתו של המחבל - חליל יוסף עלי ג'ברין, תושב הכפר יטא שבהר חברון.

ייתכן כי המשפחה חוששת מהריסת ביתה על ידי מערכת הביטחון בישראל, ולכן מיהרה לספר שעדכנה את מנגנוני הביטחון אודות כוונותיו של המחבל.

כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי אמו של המחבל הגיעה דקות לפני הפיגוע למחסום מיתר ואמרה כי היא חוששת שבנה עשוי לבצע פיגוע, אך טענה שלא יודעת היכן.

פצוע אנוש בפיגוע דקירה בגוש עציון

אריה פולד הי"ד, נשוי למרים ואבא לתמר, נעמי, יקיר ונתן, בן 40, חבר כיתת הכוננות של אפרת. הוא הסתער לעבר המחבל לאחר שנדקר ואף ירה לעברו, אבל בבית החולים שערי צדק נאלצו לקבוע את מותו.

הלוויתו תתקיים בשעה 23:30 בבית העלמין בכפר עציון.

"אחי חי את חייו כגיבור ומת כגיבור. הוא היה גיבור עד הרגע האחרון", אמר הלל פולד, אחיו של הנרצח.

שגריר ארצות הברית בישראל, דיוויד פרידמן, אמר "אמריקה מתאבלת על ארי פולד, אזרח אמריקני שנרצח באכזריות בידי מחבל פלסטיני. הוא היה מגן נלהב של ישראל ופטריוט אמריקני".

פרידמן הוסיף, "פולד ייצג את הטוב של שתי המדינות והוא יחסר מאוד, מי יתן ומשפחתו תנוחם".

עודד רביבי, ראש מועצת אפרת, אמר: "מדובר בבחור שגר כ-20 שנה באפרת, שכל חייו שילב לימוד תורה עם הגנה עצמית. עסק הרבה בהסברה של ישראל כלפי העולם בחוץ, התנדב כל חייו ולא מפתיע שבסוף הוא נפל בשעה שהוא מכן על אזרחי מדינת ישראל. מחבל שפל דקר אותו מאחור. למרות הפגיעה הקשה שעכשיו אנחנו יודעים כמה היא הייתה קשה, הוא הצליח להתרומם הוא הצליח לפתוח באש, הצליח לפגוע במחבל, לצערנו הפגיעה הייתה כל כך קשה שנאלצו לקבוע את מותו".